$
בורסת ת"א

קבוצות הרכישה של האחים חג'ג' נכנסות לבורסה

נץ בונדס תמכור את השליטה באסים השקעות לאחים חג'ג' ואלו יכניסו את פעילות קבוצות הרכישה לשלד הבורסאי

סיון איזסקו 12:2322.06.10
האחים עידו וצחי חג'ג' מכניסים את פעילות קבוצות הרכישה שלהם לשלד הבורסאי אסים השקעות. "במרכז ההחלטה שלנו להכנס לשוק ההון היא אפשרויות גיוס ההון ששוק ההון יכול להציע" מסביר צחי חג'ג' בשיחה עם "כלכליסט" תוך שהוא אינו מכחיש כוונה של החברה לפרסם בקרוב תשקיף שיאפשר לגיוס הון בהנפקת אג"ח.

  

במסגרת העסקה שדווחה הבוקר (ג') לבורסה בתל אביב, אסים השקעות תעביר את מלוא נכסיה והתחייבויותיה לבעלת השליטה בה, חברת נץ בונדס, ותיוותר כשלד בורסאי נקי מנכסים והתחייבויות. בשלב השני נץ בונדס תמכור את השליטה באסים השקעות לאחים חג'ג' ואלו יבצעו מעתה והלאה את כל פעילויות הנדל"ן שלהם באמצעות החברה הבורסאית בלבד.

  

מה דעתך על מניית חג'ג' נדלן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
את השליטה בשלד הבורסאי רוכשים האחים חג'ג' כאמור מידי נץ בונדס תמורת 4 מיליון שקל. בשלב השני תבוצע הקצאת מניות כנגד הזרמת 20 מיליון שקל במזומן והתחייבות מצד האחים חג'ג' פעילות קבוצות הרכישה לתוך החברה - כך שלאחר ההקצאה יחזיקו האחים חג'ג' בכ-85% ממניות החברה. לאחר השלמת העסקה ישנו את שם החברה מאסים השקעות ל"קבוצת חג'ג'".

  

במקביל עוה"ד חן בוכניק ויגאל ויינשטיין (השותפים במשרד עו"ד חג'ג', בוכניק ויינשטיין ושות' HBW), יזרימו לשלד הבורסאי 5 מיליון שקל כנגד הקצאה של 4.99% ממניות החברה.

  

בסה"כ ישקיעו האחים חג'ג' ושותפיהם 29 מיליון שקלים תמורת 90% ממניות החברה, כלומר השקעתם הכוללת מייצגת לחברה שווי של 32.2 מיליון שקל. אולם לדברי קבוצת חג'ג' שווי החברה הנגזר מהשקעתם הינו כ-100 מיליון שקל וזאת מכיוון שבהקצאת המניות עבורם הם מזרימים לחברה מזומן והתחייבויות לבצע פעילות עסקית בחברה – התחייבות שגם היא בעלת ערך כלכלי. הפעילויות העסקיות ה"ישנות" של האחים חג'ג' ימשיכו להתקיים בחברות הפרטיות שבבעלותם אולם בהסכם נקבע כי הם מתחייבים לבצע את הפעילויות החדשות תחת החברה הבורסאית שנרכשה על ידם.

  

גורם המקורב לעסקה ציין כי בענף קבוצת הרכישה שיעור הרווח הנקי המקובל מארגון קבוצת רכישה נאמד בכ-10%.

  

על מנת להשלים את העסקאות יהיה צורך בקבלת רוב מיוחד באסיפת בעלי המניות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x