$
נדל

שר השיכון: הנחיית בנק ישראל לא תוריד את מחירי הדירות

אריאל אטיאס אמר בראיון לגלי צה"ל כי המפקח על הבנקים רוני חזקיהו עשה את המהלך בשביל לפגוע במשקיעים, אך למעשה הוא פוגע ברוכשי דירה ראשונה. "נפעל כדי לשנות את ההחלטה", אמר

כתב כלכליסט 09:5425.05.10

"אנחנו מתכוונים להעיר ולהאיר לבנק ישראל על הצעד שנקט, למרות שלדעתנו לא יהיו לו השלכות מיידות". כך אמר היום שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, בראיון לגלי צה"ל בהתייחסו להודעה הדרמטית מאתמול של הבנק המרכזי לפיה רוכשי דירות ייאלצו להביא יותר כסף מהבית. 

 

אטיאס

אמר כי המפקח על הבנקים רוני חזקיהו עשה את המהלך בשביל לפגוע במשקיעים, אך למעשה הוא פוגע ברוכשי דירה ראשונה. עוד אמר אטיאס כי הוא יפעל בכדי לשנות את ההנחייה של בנק ישראל בכדי שלא תחול על ציבור זה. אנחנו צריכים להגדיל את היצע הדירות, והדבר מתחיל להשפיע.

 

בראיון לרזי ברקאי אמר שר השיכון כי "החשש הוא שההנחיה תפגע באלו שקונים דירה ראשונה. בנק ישראל מניח שמי שקונה דירה להשקעה לוקח מינופים גבוהים יותר מזוגות צעירים. את זה יש להגביל - למי שאין דירה אסור לשנות את הכללים, ואלו 70% מהעסקות שנערכו בשנה האחרונה".

 

"רק הגדלת ההיצע של הדירות תעזור", הוסיף ואמר אטיאס בראיון. לדבריו, "עלינו להמשיך להגדיל את ההיצע וזה לא יקרה בלחיצת כפתור. כל המכרזים שפרסמנו נסגרו בשוק והמכירות מתבצעות עוד לפני שהטרקטורים פועלים. זה הדבר שישפיע על המחירים".

 

עוד אמר אטיאס כי מלבד השיווק המאסיבי של קרקעות, יש לבצע רפורמת מיסוי שתיטיב עם מחוסרי דירות לרכוש את דירתם הראשונה.  "40% מערך הדירה היום הולך למסים למדינה. אם נחליט שלאנשים שזו דירה ראשונה שלהם יקבלו הטבת מס - במכה אחת הממשלה תוריד את מחירי הדירות במאות אלפי שקלים".

   

עוד אמר שר השיכון, כי יש חשש לחדלות פירעון של לווים באיזורים מסוימים בארץ, בעיקר בתל אביב וקבוצות הרכישה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x