שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

הבולדוזרים עלו על בניין בגבעתיים: פרויקט פינוי בינוי יצא לדרך

במקום בניין מספר 9 ברחוב ערבי נחל יקימו החברות מבני אופיר ומשהב את פרויקט סנטראל הייטס - שלושה מגדלי מגורים של 33 קומות כל אחד ומגדל של 19 קומות

אורי חודי 15:1809.02.09

פרויקט פינוי בינוי נוסף יצא לדרך: הבוקר עלו בולדוזרים על בית מספר 9 ברחוב ערבי נחל בגבעתיים והחלו בהריסתו. מדובר בתחילתו של פרויקט פינוי בינוי שמבצעות החברות מבני אופיר ומשהב. במקום מתעתדות החברות לבנות את פרויקט סנטראל הייטס שיכלול שלושה מגדלי מגורים בני 33 קומות כל אחד, ועוד מגדל בן 19 קומות.

 


 

הפרויקט, שמשתרע על שטח של כ-19 דונם, יכלול 528 יחידות דיור בסך הכל. לדברי החברות, מחירי הדירות ההתחלתיים בפרויקט יהיו על בסיס של 4,400 דולר למ"ר. שווי הפרויקט כולו מוערך בכ-900 מיליון שקל.

 

נכון להיום, הושלם בארץ פרויקט פינוי בינוי אחד בלבד, של חברת מצלאוי בקרית אונו. פרויקט נוסף שנמצא בתהליכים מתקדמים ממוקם בכפר סבא וגם הוא של חברת מצלאווי.

 

שנים רבות אומרים בענף הנדל"ן שפרויקטים של פינוי בינוי, מסוג זה שיצא הבוקר אל הדרך, הם הפתרון למצוקת השטחים הזמינים לבנייה במרכז הארץ. מצד שני, ההליכים הבירוקרטיים השונים והקושי הרב בו נתקלים יזמים בהחתמתם של כל תושבי הבניינים הישנים כדי לקבל את הסכמתם לתהליך הפינוי בינוי קשה מאוד על הביצוע. ואמנם, לפרויקט בגבעתיים לקח שנים רבות לצאת לדרך. לדברי יזמים, אם לא ייעשו שינויים בהליכי האישור וייקבעו חוקים נוקשים יותר לגבי החתמת הדיירים, לא ייצאו בקרוב פרויקטים נוספים לדרך.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x