שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

באר יעקב: עלייה של 200% במכירות דירות חדשות ב-2008

בעיר נמכרו 301 דירות חדשות בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה, לעומת 107 דירות בתקופה המקבילה אשתקד. מדובר בזינוק הגבוה ביותר במכירת דירות ביוזמה פרטית מכל הערים שנבדקו ברחבי הארץ.

אורי חודי 19:4020.11.08

העיר באר יעקב רשמה את הזינוק הגדול ביותר במכירת דירות חדשות מתחילת השנה, כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שהתפרסמו בימים האחרונים.

 

מנתונים אלו עולה, כי בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה (ינואר-ספטמבר), נמכרו בעיר 301 דירות חדשות ביוזמה פרטית, לעומת 107 דירות, שנמכרו בתקופה המקבילה אשתקד, נתונן המשקף זינוק של כ-200% במכירות.

 

בניין מגורים חדש בבאר יעקב. קורצת לזוגות צעירים בניין מגורים חדש בבאר יעקב. קורצת לזוגות צעירים צילום: עמית מגל

 

בערים הסמוכות לבאר יעקב נרשמו מגמות שונות. בעיר נס ציונה, הגובלת בבאר יעקב ממזרח, נמכרו 218 דירות באותה תקופה - ירידה של 17% ביחס לשנה שעברה - ולעומתה בראשון לציון נמכרו 647 דירות - עלייה של 54% מהשנה שעברה. יש לציין, כי המחירים בנס ציונה ובראשון לציון יקרים בשיעורים של עד 30% בממוצע מבאר יעקב, וייתכן כי זוגות צעירים רבים הגרים כעת בערים אלה, רכשו דירות בשנה האחרונה בבאר יעקב וצפויים להעתיק מגוריהם לעיר עם השלמת הבנייה.

 

מחברת רוטשטיין, המשווקת פרויקט מגורים בעיר, מסבירים את נתוני הלמ"ס בכך, ש"באר יעקב מהווה אלטרנטיבה שפויה וזולה יחסית באזור השפלה לזוגות צעירים שמעוניינים להישאר ברדיוס הקרוב לאזור מגוריהם המקורי ומתקשים לעבור את התקציב של סביב מיליון שקל לדירת 4 חדרים. רמות המחיר לדירה חדשה באזור החדש והמתפתח של העיר הינן מהזולות באזור, זאת על אף שהמחירים בעיר התייקרו אף הם בכ-25% בשלוש השנים האחרונות."
בטל שלח
    לכל התגובות
    x