סגור
האחים צחי חג'ג' ועידו חג'ג'
צחי ועידו חג'ג' (צילום: טל צ'יקורל)

קבוצת חג'ג' רוכשת 30% מחברת ההתחדשות העירונית של עדי צים

חג'ג' שילמה 81 מיליון שקל עבור 30% ממניות צים בהרי נדל"ן, ובעתיד תוכל לרכוש אחזקות נוספות ולהגיע לשליטה מלאה בחברה תמורת כ-110 מיליון שקל; גם אם העסקה לא תמומש, חג'ג' תרכוש מצים פרויקט בפתח תקווה

קבוצת חג'ג' נכנסה לשותפות בחברת צים בהרי נדל"ן, שבבעלות עדי צים, הפועלת בתחום ההתחדשות העירונית, וצפויה לשלם כ-81 מיליון שקל בתמורה ל-30% ממניותיה. העסקה תלויה בבדיקת נאותות שתבצע חג'ג', ונקבע כי גם אם לא תמומש - תרכוש החברה שבשליטת האחים צחי ועידו חג'ג' פרויקט של צים בהרי בפתח תקווה. לחג'ג' יש אופציה לרכישת 20% נוספים ממניות החברה כך שחלקה בה יגיע ל-50% ולפי ההסכם השליטה תהיה בידי חג'ג'. בסך הכל מדובר בהשקעה שיכולה להגיע ל-191 מיליון שקל המשקפים לצים בהרי שווי של 382 מיליון שקל.
צים בהרי מחזיקה בבעלותה מספר גדול של פרויקטים להתחדשות עירונית, כולל קרקעות שנרכשו בסמוך לפרויקטים שלה ועל מנת לאפשר את היתכנותם. למעשה פעילות צים בהרי בתחום ההתחדשות העירונית גדולה משמעותית מזו של חג'ג', כך שזו קפיצה משמעותית עבורם בתחום זה. לפי ההסכם, כל קבוצה תתנהל באופן עצמאי, ובהמשך, במידה שחג'ג' תרכוש את השליטה בחברה, כל פרויקט חדש ייכנס לחברה משותפת.
כאמור, לצים בהרי פרויקטים רבים בין היתר בתל אביב, חיפה, באר שבע, ראשון לציון, פתח תקווה, רחובות, רמלה, לוד, רמת השרון, כפר סבא, חולון, נתניה, וטירת הכרמל. חלק מהפרויקטים נמצאים בשלבי ביצוע, ואחרים נמצאים בשלבי תכנון לרבות תהליכי היתר שחלקם יבשיל לשלב הקמה כבר בשנה הקרובה, וחלקם בשלבי תכנון לתב"ע. ברבים מהפרויקטים כבר הושג הרוב הדרוש להחתמות דיירים.
העסקה בין צים בהרי לחג'ג' מגיעה רק שבועות בודדים לאחר שפסק בורר קבע כי צים ירכוש את השליטה בחברה משותפיו דאז, זאת לאחר סכסוך בין השותפים. על פי ההחלטה שהתקבלה, צים ודני סויסה המחזיקים מניות בחברה המשותפת ישלמו למשפחת בהרי 23.5 מיליון שקל כנגד העברת מניותיהם. בהסכם בין הצדדים נקבעה כי צים יחזיק 60% מהמניות דני סויסה -10% ומשפחת בהרי - 30%.
לפני כמה שבועות דיווחה קבוצת חג'ג' כי היא מקדמת בניית יותר מ-700 יחידות דיור חדשות בהתחדשות עירונית בפתח תקווה, וכן פרויקט פינוי-בינוי בחדרה עם 960 יחידות דיור. זאת במקביל לתחילת העבודות בפרויקט "תל אביב-יפו הצעירה", הכולל 123 יחידות דיור, ומוקם במתחם שיתפרס על פני יותר מ-120 דונם ויכלול כ-2,000 יחידות.
תמיר אמר, מנכ"ל קבוצת חג'ג', אמר כי ההחלטה על הרחבת הפעילות בתחום ההתחדשות העירונית נובעת מהבנה ברורה שזו הדרך להשתלט על מתחמי ענק במיקומי פריים במינוף ובסיכון מינימליים.