סגור

דמרי רוכשת עם שותף קרקע בדרום ת"א ב-48 מיליון שקל

הקרקע ברחוב הגרא 27 מצטרפת לקרקע צמודה ברחוב הרכבת שרכשה דמרי לפני חודש ב-85 מיליון שקל. בסך הכל מחזיקה דמרי ב-70% משטח בן 4 דונם המיועד למגורים, מסחר ותעסוקה

חברת י.ח. דמרי, בשליטת יגאל דמרי, מרחיבה את פעילותה בתל אביב: החברה הודיעה הבוקר (א') כי רכשה עם שותף – חברת Ray TLV הנמצאת בבעלות אבי רומנו וזיו פופלבסקי, קרקע בשטח של 1.2 דונם בסמוך לרחוב הרכבת בתל אביב תמורת 48 מיליון שקל (חלקה של דמרי שווה 24 מיליון שקל). הקרקע, ברחוב הגרא 27, צמודה לקרקע בשטח של כ-2.2 דונם ברחוב הרכבת שנרכשה על ידי דמרי לפני חודש תמורת 85 מיליון שקל.
לאחר השלמת העסקה הנוכחית תחזיק חברת י.ח דמרי ב-70% משטח בן 4 דונם, והשותף יחזיק ב-30% מהמתחם. סך ההשקעה בקרקע משתי העסקאות, עומד על 133 מיליון שקל, כאשר חלקה של דמרי בהשקעה עומד על 110 מיליון שקל. המתחם האמור נכלל בתוכנית המתאר של תל אביב - תא/5000 ומיועד בין היתר, למסחר, תעסוקה ומגורים. החברה חתמה עם השותף על הסכם שיתוף פעולה לפיו השותף יקדם את התכנון עבור כלל השטח.
2 צפייה בגלריה
פרויקט דמרי רחוב הגרא דרום תל אביב
פרויקט דמרי רחוב הגרא דרום תל אביב
רחוב הגרא בת"א
(צילום: יח"צ)
דמרי מצטרפת לשורה של חברות גדולות שמגלות עניין ברחוב הרכבת והאזור הסמוך לו בשנים האחרונות. כך, בצמוד לקרקע שרכשה דמרי, רכשה חברת קנדה ישראל ביולי 2019 קרקע בת 3.5 דונם ברחוב הרכבת 72-74 פינת הגר"א, תמורת 217 מיליון שקל, עליה מתכנת החברה להקים שני מגדלים בעירוב שימושים. סמוך לשם, ברחוב הגר"א 15, מכרה משפחת מוזס לקבוצת אלייד את בית גרפוליט, בו פעל בעבר בית דפוס על קרקע בת 4.5 דונם, תמורת כ-200 מיליון שקל.
כאמור, דמרי, שבונה בשנים האחרונות בכל רחבי הארץ, מרחיבה את פעילותה והשקעותיה בתל אביב. זאת לאחר שבנובמבר 2019 רכשה עם יהלומית פרץ את מתחם האומן 17 ברחוב סלמה בתל אביב תמורת 355 מיליון שקל. כמו כן לפני שנה השלימה דמרי עסקה לרכישת קרקע המיועדת להקמת מגדל מגורים בשכונת בבלי בתל אביב, על חורבות גבעת עמל, אותה רכשה מיצחק תשובה תמורת 191 מיליון שקל, עליה היא מתכננת הקמת מאות דירות. כמו כן, לפני מספר חודשים נכנסה החברה שותפה בפרויקט התחדשות עירונית ברחוב פרי מגדים בשכונת נחלת יצחק בעיר, המיועד להקמת 75 דירות דיור.
2 צפייה בגלריה
פרויקט דמרי רחוב הגרא דרום תל אביב
פרויקט דמרי רחוב הגרא דרום תל אביב
השטח בדרום ת"א
(צילום: יח"צ)
"העסקה הנוכחית מתאימה לאסטרטגיית החברה להרחיב את פעילותה באזור המרכז, בהמשך לעסקאות שביצענו בשנה החולפת ובהן רכישת מגרש להקמת 298 יחידות דיור בשכונת בבלי בתל אביב ורכישת מתחם בבת ים להקמת 280 יחידות דיור לצד שטחי מסחר ותעסוקה", מסר יגאל דמרי, מנכ"ל החברה. "חברת י.ח דמרי מקדמת כיום כ-23 אלף יחידות דיור בשלבי תכנון וביצוע שונים ברחבי הארץ ונמצאת בתנופת פעילות גדולה. נמשיך לפעול להרחבת פעילות החברה במרכז ובפריפריה, כחלק מהבטחת המשך צמיחתה העתידית של חברת י.ח דמרי וליצירת ערך למשקיעים".