סגור

נחשף בכלכליסט
הקרב על קיבוץ האון: בצעד חריג המועצה מפנה לנייד של ינקי קווינט

במועצה האזורית עמק הירדן מתנגדים לשיווק הצפוי של מגרשים בקיבוץ האון במסגרת המכרז שמפרסמת רשות מקרקעי ישראל. מתעניינים שמתקשרים למועצה כדי לקבל פרטים על השתתפות במכרז מתבקשים לרשום את מספר הטלפון הנייד של מנכ"ל רמי ינקי קווינט. רמ"י בתגובה: "כל הפונים קיבלו הסבר ממנהל הרשות"

מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל ינקי קווינט מקבל בימים האחרונים מאות שיחות טלפון ממשפחות שמתעניינות להשתתף במכרז שמפרסמת הרשות לשיווק 248 מגרשים לבנייה בקיבוץ האון הסמוך לכנרת. הסיבה: מתעניינים שפונים למועצה האזורית עמק הירדן ומבקשים פרטים על השתתפות במכרז, מתבקשים לרשום את הטלפון הנייד של קווינט ולפנות אליו לקבלת פרטים. זאת כמובן, על רקע התנגדות המועצה לפרסום המכרז על ידי רמ"י בניגוד לעמדתה ובגירסה שאינה מוסכמת עליה.
בעמק הירדן מסרו כי "הדברים מדברים בעד עצמם. המועצה למדה רק מהפרסום בכלכליסט על התוכניות של רמ"י לגבי האון ועל כן היא אכן מפנה את המתעניינים הרבים לגורם המתאים ברמ"י כדי לקבל ממנו תשובות מוסמכות".
2 צפייה בגלריה
מנהל רשות החברות הממשלתיות יעקב ינקי קווינט
מנהל רשות החברות הממשלתיות יעקב ינקי קווינט
מנהל רשות מקרקעי ישראל, יעקב ינקי קווינט
(צילום: בשמת איבי)
ברמ"י מסרו כי "לשמחתנו אכן ההתעניינות מרובה ואנו מברכים על כך. כל פונה קיבל הסבר מפורט ממנהל הרשות ינקי קוינט. כפי שצפינו ישנן משפחות רבות המעוניינות להעתיק את מגוריהם לפריפריה והאון בהחלט אפשרות אטרקטיבית בעיניהם. יחד עם זאת, אנו מצרים על נסיונות המועצה להפוך החלטה של המדינה לעניין אישי, כאשר השיקול היחיד העומד לנגד עינינו הינו ויהיה מקצועי, ממלכתי ולאומי".
2 צפייה בגלריה
מגורים קיבוץ האון
מגורים קיבוץ האון
קיבוץ האון
(צילום: עמית שעל)
בתחילת השבוע חשף "כלכליסט" כי רמ"י פירסמה מכרז לשיווק 248 מגרשים בני חצי דונם המיועדים לבניית צמודי קרקע בקיבוץ האון, שלימים פורק, והפך להיות ישוב קהילתי. המכרז כלל תנאים ובהם על המתמודדים להיות חסרי דיור או משפרי דיור, תוך התחייבות לגור ביחידות הדיור לפחות 5 שנים. אלא שהמכרז פורסם בניגוד לעמדת המועצה האזורית עמק הירדן בתחומה מצוי הישוב. ראש המועצה עידן גרינבאום הבהיר, כי המועצה תנקוט בכל האמצעים כדי למנוע את המהלך. זאת מהסיבה שלטענת המועצה תנאי המכרז הם אחיזת עיניים, ולא ניתן לאכוף את התחייבות הרוכשים להתגורר ביחידות הדיור. במועצה חוששים כי בני עשירים ירכשו את המגרשים ויקימו עליהם בתים שישמשו אותם כבתי נופש לעונת הקיץ וכי אין בכוונתם להתגורר בהם. במועצה סבורים כי יש להביא גרעין של 100 משפחות ראשונות שיוגרלו, ולאחר גיבוש צביון חדש לישוב, יפורסמו יתרת היחידות במכרז.