סגור

רותם שני נכנסת לפרויקט בינוי בבית שמש שיכניס 650 מיליון שקל

חברת הבנייה למגורים מצטרפת לחברה נוספת וביחד תקים השותפות שבעה בניינים במתחם הסביון, שכוללים 456 יחידות דיור; ההשקעה בפרויקט צפויה לעמוד על 550 מיליון שקל

חברת הבנייה למגורים רותם שני נכנסת לפרויקט פינוי בינוי במתחם הסביון בעיר בית שמש, ביחד עם חברה נוספת שתהיה שותפה שלה.
בפרויקט צפויה הקמה של שבעה בניינים הכוללים 456 יחידות דיור, והוא צפוי לייצר הכנסות בהיקף של 650 מיליון שקל.
מתוך 456 יחידות הדיור בפרויקט, 384 יחידות דיור יימסרו לידי השותפות לצורכי שיווק ומכירה. בפרויקט יהיו גם שטחי מסחר וציבור על פי תוכנית מאושרת של עיריית בית שמש, שמחזיקה בחלק מהזכויות בקרקעות.
עלות ההשקעה בפרויקט צפויה להסתכם ב-550 מיליון שקל. בנוסף, החברה צפויה לפעול להגדלת הזכויות בפרויקט להיקף כולל של כ-556 יחידות דיור, כך שאם תצליח להגדיל את הזכויות, רווחיות הפרויקט בכללותו צפויה להסתכם לכ-185 מיליון שקל.
רותם שני תיכנס לפרויקט באמצעות הלוואה של 15 מיליון שקל לחברה שתהיה השותפה שלה. 8 מיליון שקל מתוכם יועמדו לאותה שותפה ו-7 מיליון שקל יועמדו לחברה-האם המחזיקה במניות השותפה. ההלוואה היא המירה למחצית הזכויות בפרויקט, ותאפשר לשותפה לבצע את הרישום של הזכויות, ולהודיע לבעלי הזכויות בבניינים הקיימים לבצע הליכים פרוצדורליים נוספים. במהלך ינואר תהיה לרותם שני הזכות להמיר את ההלוואה במחצית הזכויות בפרויקט.
במידה שלא תמיר את הזכויות, ההלוואה תישא ריבית של 4.75% בשנה עד למרץ הקרוב, ולאחר מכן תעלה הריבית ל-8%. לרותם שני תעמוד הזכות לדרוש פירעון של ההלוואה בתוך 90 ימים. ככל שתבצע את ההמרה לזכויות בפרויקט, ההלוואה לא תישא ריבית.
נכון לנתוני הדו"ח הכספי לרבעון השלישי השנה, לרותם שני ישנם 13 פרויקטים בתחום הנדל"ן היזמי למגורים. מתוכם חמישה בהקמה וכוללים 366 יחידות דיור, שמתוכן 249 יחידות דיור לשיווק על ידי החברה, עוד ארבעה בהליכי תכנון וכוללים 386 יחידות דיור ובנוסף עוד ארבע עתודות קרקע הכוללות 146 יחידות דיור.
1 צפייה בגלריה
פועלי בניין פועל בניין פיגומים באתר בנייה
פועלי בניין פועל בניין פיגומים באתר בנייה
אתר בנייה
(צילום: שאול גולן)