סגור

נמכר חוף פרטי בכנרת; הערכה: ביותר מ-50 מיליון שקל

הקרקע נמצאת חלקה הצפוני של טבריה וכוללת חוף באורך 165 מטר וכן קרקע חקלאית ממערב. היא נמכרה ע"י יורשי היזם יאיר ובמן שנחשב בעבר לאחד מהקבלנים הגדולים בצפון. הרוכשים: קבוצת תצפית נדל"ן של זאב ג'וזף והיזם המקומי אבי דהאן

מתברר שעדיין ניתן לרכוש חוף פרטי על שפת הכנרת, כך ניתן ללמוד מעסקת רכישה שבוצעה לאחרונה, במסגרתה, נרכשה רצועת חוף פרטית באורך 165 מ"ר בחלקה הצפוני של העיר טבריה בסמוך למלון ימק"א. שווי הקרקע הוערך על ידי שמאי בכ-50 מיליון שקל, אך על פי הערכות, בשל ריבוי הבעלים הסכום ששולם בפועל היה גבוה יותר.


המוכרים הם יורשיו של היזם יאיר ובמן אשר נפטר בשנת 2018 בגיל 92. ובמן נחשב בעבר לאחד מגדולי הקבלנים והיזמים בצפון הארץ, והיה אחראי לבניית אלפי דירות בעיקר בצפת ובטבריה. כמו כן פעל בתחום המלונאות והקים את מלון פלאזה, את מלון נהר הירדן ואת קלאב הוטל טבריה. בנוסף ובמן היה אחד מ-3 מקימי חוף גיא. יחד עם יורשיו החזיק בחלקים מהקרקע שנמכרה איש עסקים איטלקי. הרוכשים הם קבוצת תצפית נדל"ן בבעלות זאב ג'וזף ואיש העסקים המקומי אבי דהאן.
3 צפייה בגלריה
קרקע ליד הכנרת שנרכשה ע"י קבוצת תצפית נדל"ן
קרקע ליד הכנרת שנרכשה ע"י קבוצת תצפית נדל"ן
הקרקע ליד הכנרת שנרכשה ע"י קבוצת תצפית נדל"ן
(צילום: אלעד נחמני)
הקרקע שנרכשה כוללת 20 דונם על שפת הכנרת ו-115 דונם נוספים (בסה"כ 135 דונם) בשימוש חקלאי שנמצאים ממערב לכנרת. על הקרקע הצמודה לכנרת יש מספר מבנים שכרגע אינם בשימוש, החוף משמש כעת כחוף פרטי ובכוונת היזמים לבחון בו שימושים של מלונאות ומגורים. בשלב ראשון יקדמו היזמים את הסבת המבנים הקיימים לצורכי הסעדה, ולפתוח את החוף כחוף מוכרז כבר בעונת הרחצה הבאה. עלות ההתאמות הנדרשות לצורך פתיחת החוף והנגשתו לציבור עומדות על כ-5 מיליון שקל. חטיבת הקרקע המערבית יותר כוללת לפי התב"ע מספר ייעודים שונים, ביניהם כ- 43 דונם המיועדים למתקנים הנדסיים בהם ניתן לעשות מספר שימושים כגון: מתקני סירות, אגירת חשמל, מתקני פינוי אשפה וכדומה. בכוונת היזמים לבחון הקמה של מתקן גריסה לפסולת גזם.
3 צפייה בגלריה
זאב ג'וזף מנכ"ל קבוצת תצפית נדל"ן
זאב ג'וזף מנכ"ל קבוצת תצפית נדל"ן
זאב ג'וזף, מנכ"ל קבוצת תצפית נדל"ן
(צילום: אולפני אתרוג)
זאב ג'וזף, מנכ"ל ובעלים של קבוצת תצפית נדל"ן, "הקרקע שנרכשה ובתוכה גם רצועת החוף היא אחת מעתודות הקרקעות האחרונות שהיו פנויות בטבריה ובאזור הכנרת, והיא נחשבת לנדירה. האזור זוכה לביקושים גבוהים ומחירי הקרקעות מרקיעי שחקים. אנו רואים בה עסקה אסטרטגית לחברה ומאוד מאמינים באזור". שמאי המקרקעין שמוליק כהן מחברת SK שמאות, המלווה בין היתר עסקאות באזור טבריה ועל חוף הכנרת, אמר כי לאחרונה החלו יזמים לממש את הפוטנציאל של אזור טבריה והכנרת. לגבי העסקה הנוכחית אמר כהן, כי "המיקום הנדיר על רצועת החוף בקו ראשון למים, היתרון לגודל לצד מגוון היעודים הרב הקיימים והפוטנציאלים משקפים כדאיות כלכלית מהותית בבחינת הביקושים הגבוהים לצד היצע נמוך".
3 צפייה בגלריה
איש העסקים אבי דהאן טבריה
איש העסקים אבי דהאן טבריה
איש העסקים אבי דהאן
(צילום: יח"צ)