$
הכסף

חברת כרטיסי האשראי MAX מייקרת עמלות בתחום ההלוואות

עמלת פירעון אשראי מוקדם תעלה מ-40 ל-60 שקל, ועמלת רישום שעבוד תעלה מ-107 ל-190 שקל; יתייקרו גם עמלות בכרטיסים נטענים ש-MAX מתפעלת. במקביל מבצעת החברה הוזלה בשלוש עמלות של הנפקת כרטיסים ובעמלת החזר צ'ק

עירית אבישר 18:0217.02.21

חברת כרטיסי האשראי MAX מבצעת שינוי בתעריפיה. החברה מייקרת שתי עמלות בתחום האשראי: עמלת פירעון אשראי מוקדם תעלה מ-40 ל-60 שקל, ועמלת רישום שעבוד תעלה מ-107 ל-190 שקל.

 

 

 

במקביל, MAX מפחיתה את עמלת הנפקת כרטיס חליפי. עמלה זו העומדת כיום על 50 שקל תופחת ל-25 שקל, ואם תבוצע בערוץ ישיר תרד ל-15 שקל. כמו כן עמלת הנפקת כרטיס חליפי מיידי תרד מ-50 ל-40 שקל. הוזלה נוספת שעושה MAX היא בעמלת החזר צ'ק שתרד מ-7.68 שקלים לשקל אחד. בנוסף הודיעה החברה כי תאפשר שירות חדש של משלוח כרטיס אשראי עם שליח בעלות של 34 שקל.

 

 

רון פאינרו, מנכ"ל MAX רון פאינרו, מנכ"ל MAX צילום: בני גמזו לטובה

 

MAX

 גם הודיעה על התייקרות של עמלות בכרטיסים הנטענים. מדובר בכרטיסים שהחברה מתפעלת בשותפות עם חברות אחרות. MAX היא שחקן קטן יחסית בתחום הכרטיסים הנטענים, שבו דומיננטים בעיקר בנק הדואר ובנק ירושלים. לפי הערכות ל-MAX יש רק כמה אלפי כרטיסים בתחום זה. 

 

ב-MAX מציינים כי עיקר הפעילות בכרטיסים הנטענים הם מול ארגונים כמו במקרים של ניהול קופה קטנה, וכי סך הכרטיסים בתחום זה הם כמה אלפים בודדים. עוד אומרים בחברה כי העמלה שהם מקבלים בגין הכרטיסים היא עמלה קבועה מהשותף שלהם, וכי הכנסותיהם לא צפויות לגדול מהשינויים בעמלות האלה.

 

בכרטיסים אלה יעלה רף המקסימום בדמי הכרטיס מ-12.9 ל-19.9 שקל, ועמלת טעינה ראשונה תתייקר מ-27 ל-55 שקל (כאשר לאחר מכן כל טעינה תעלה 27 שקלי. בנוסף יתווספו שתי עמלות חדשות בכרטיס: עמלת משיכת מזומן בחו"ל ממטבע שמתנהל באותו חשבון, שתעמוד על 22 שקל, ועמלת משיכת מזומן בארץ שתעמוד על 1%.

 

MAX, נמצאת בשליטת קרן ורבורג פינקוס, ובניהולו של רון פאינרו. החברה התמודדה בשנה האחרונה עם משבר הקורונה שהביא הן לירידה בשימוש בכרטיסי אשראי, והן בירידה בפעילות האשראי הצרכני, שמהווה מנוע צמיחה לחברות כרטיסי האשראי. ככל הידוע זהו השינוי הראשון בעמלות שנעשה ב-MAX מאז רכשה אותה ורבורג פינקוס.

 

מחברת MAX נמסר כי "גם אחרי התייקרות התעריפים של הכרטיסים הנטענים אלו נותרו נמוכים מהמחירים בשוק. כמו כן, התייקרות רישום השעבוד מקוזזת במידה עם הוזלת אגרת רשם המשכונות. MAX שומרת על התעריפים השונים תחרותיים עבור לקוחותיה".

x