$
הכסף

מנורה השלימה רכישה של 40% מ-ERN לפי שווי של 250 מיליון שקל

חברת הביטוח שילמה 100 מיליון שקל עבור חלקה בחברת הסליקה של משפחת נתנזון, שמספקת שירות ליותר מ-15 אלף בתי עסק בישראל במחזור שנתי של 5 מיליארד שקל

רחלי בינדמן 12:1914.01.17

מנורה מבטחים החזקות השלימה רכישה של 40% ממניות חברת ERN הפועלת בתחום סליקת והבטחת תשלומים, תמורת סכום של כ-100 מיליון שקל. סכום העסקה משקף ל-ERN שווי של כ-250 מיליון שקל. בין הצדדים קיימות אופציות לרכישה ומכירה של מניות נוספות בחברה, ועל פיהן תוכל מנורה מבטחים החזקות להגדיל את אחזקותיה בחברה.

 

ערן גריפל, יו"ר מנורה מבטחים החזקות וארי קלמן, מנכ"ל מנורה מבטחים החזקות, הובילו את הרכישה מטעם מנורה מבטחים ורוני נתנזון מבעלי ERN הוביל את העסקה מטעם ERN.

 

כניסת מנורה מבטחים כשותפה נועדה כדי להגדיל עבור ERN את מקורות גיוס האשראי, לאפשר לה גישה למגוון רחב של בתי עסק נוספים ולהרחיב את פוטנציאל ערוצי ההפצה למוצרי החברה. מבחינת מנורה מבטחים, רכישה זו מגוונת את זרועות האשראי של החברה.

 

מנכ"ל מנורה מבטחים החזקות, ארי קלמן מנכ"ל מנורה מבטחים החזקות, ארי קלמן צילום: דורון גלעד
 

ERN - סליקת תשלומים הנה החברה הגדולה בישראל בתחום סליקת והבטחת תשלומים בישראל. מערכות החברה פרוסות ביותר מ-15 אלף בתי עסק בישראל במחזור שנתי של כ- 5 מיליארד שקל. בין לקוחות החברה נמנים מרבית הגופים הקמעונאיים במשק הישראלי. החברה הוקמה בשנת 2001 ע"י משפחת נתנזון מארה"ב, בראשותו של איש העסקים רוני נתנזון. מנכ"ל החברה בשלוש השנים האחרונות הינו שי פרמינגר אשר כיהן לפני כעשר שנים, כמנכ"ל קבוצת גאון אחזקות.

 

לחברה מודל ניהול סיכונים פיננסי ומידע איכותי שאותו צברה לאורך השנים, המאפשרים לה לתת מענה מיידי - "און ליין" - במועד ביצוע העסקה, ובכך לשרת סליקת והבטחת תשלומים בבתי עסק במגוון ענפי פעילות קמעונאיים וסיטונאיים

בטל שלח
    לכל התגובות
    x