• תפריט
צרכנות פיננסית

נחשף בכלכליסט

הלמן אלדובי זכו במכרז קופ"ח מכבי - יגבו 0% מהצבירה

מנורה וכלל זכו לנהל את קרנות ההשתלמות של עובדי מכבי לאחר שכלל, המפגרת בשנה החולפת בתשואות, התחייבה לדמי ניהול נמוכים של 0.23% ומנורה של 0.3%

רחלי בינדמן 14:2208.01.17

כפי שנחשף ב"כלכליסט", קופת חולים מכבי מדווחת היום (א') כי קרן הפנסיה של הלמן אלדובי זכתה במכרז הפנסיה של עובדי קופת החולים והרופאים העצמאיים שפועלים דרך הקופה. במקביל נודע כי כלל ביטוח ומנורה מבטחים נבחרו לספק לעובדים את קרנות ההשתלמות. בנוסף, גם בני משפחות עובדי קבוצת מכבי והרופאים העצמאיים של מכבי יוכלו ליהנות מדמי הניהול שנקבעו במכרז.

 

חשוב להדגיש כי מדובר במכרז ברירת מחדל, כך שכל עובד שיצטרף למכבי ולא יבחר אחרת, ישוייך לפנסיה של הלמו אלדובי אך כל עובד יוכל כמובן לבחור בקרן פנסיה אחרת ועובדים שחוסכים בקרנות אחרות לא יועברו אוטומטית לקרן הפנסיה שזכתה. דמי הניהול להם התחייבה מכבי הם של 0% מהצבירה ו-1.49% מההפקדות - דמי ניהול כמעט זהים להם התחייבה בזכייתה במכרז פנסיית ברירת המחדל של האוצר. אלא שבמכרז מכבי היא תצטרך לעמוד גם בסטנדרט שירות גבוה בתמורה לעלות נמוכה זו. המכרז נתן משקל לא רק לדמי הניהול אלא גם למרכיב השירות.

 

על המתמודדים היה להתחייב לסטנדרט שירותי במענה לכל פניה של עובד. כך למשל, מחויבת הלמן אלדובי לאפשר לכל עובד שהצטרף לקרן, להיפגש עם נציג מטעמה בצמתי קבלת החלטות אישיים או מקצועיים הרלוונטיים לבטוח הפנסיוני שלו. עוד התחייבה החברה בנוכחות עובד מטעמה במכבי ובזמינות טלפונית מיטבית שלו עבור העובדים.

 

רן סער, מנכ"ל מנכ"ל מכבי שירותי בריאות רן סער, מנכ"ל מנכ"ל מכבי שירותי בריאות צילום: עמית שעל

 

המכרז כלל פרט תקדימי שנחשף אף הוא ב"כלכליסט", לפיו דמי הניהול לפורשי הפנסיה יעמדו על 0.2% בלבד במקום 0.5% הנהוג כיום בכל המשק כאשר כל קרנות הפנסיה מעלות למקסימום את דמי הניהול ברגע הפרישה. מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן נמנע בשנים האחרונות להשתתף במכרזים הפסדיים. עם זאת עתה, לאחר שכלל מפגרת בשנה החולפת בתשואות החיסכון הפנסיוני וסובלת מנטישת לקוחות, הגיש כהן הצעה מאד נמוכה לניהול קרנות ההשתלמות. תקרת דמי הניהול החוקית לגבייה בקרנות ההשתלמות עומדת על 2% והממוצע בענף הוא של 0.7%.

 

בקרנות ההשתלמות הביא המכרז החדש של מכבי להוזלה משמעותית בדמי הניהול משיעור של 0.8% כיום עד ל-0.3% במנורה ול-0.23% בכלל. המשמעות לפי התחשיב של מכבי יכולה להגיע למאות שקלים נוספים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x