שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הכסף

כ-116 אלף לקוחות קיבלו ייעוץ פנסיוני בבנקים עד סוף יוני - תוספת של כ-8% מאז סוף מרץ

כך עולה מהדו"חות של בנק לאומי, בנק דיסקונט והבנק הבינלאומי. בנק מזרחי טפחות אינו מוסר נתונים ובנק הפועלים מדווח רק על היקף הנכסים

תומר זלצר 10:1907.09.10

מספר הלקוחות שקיבלו ייעוץ פנסיוני בבנק לאומי, בנק דיסקונט ובבנק הבינלאומי עמד בסוף יוני על 115.8 אלף - עלייה של כ־8% בהשוואה למספר הלקוחות שקיבלו ייעוץ עד סוף חודש מרץ השנה. בנק מזרחי טפחות אינו מדווח על פעילותו בתחום, ובנק הפועלים מדווח רק על היקף הנכסים שלגביהם ניתן ייעוץ ולא מציין את מספר הלקוחות.

מה דעתך על מניית לאומי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

היקף הנכסים הפנסיוניים שלגביהם נתנו ארבעת הבנקים (כולל בנק הפועלים) ייעוץ עמד בסוף יוני על כ־27.7 מיליארד שקל - עלייה של כ־17% לעומת סוף מרץ.

 

הייעוץ הפנסיוני בבנקים החל בעקבות רפורמת בכר מ־2005, והוא מזכה את הבנקים בעמלת הפצה של 0.25% מהיקף הנכסים שלגביהם הם מייעצים. התחום לא התעורר ממגוון סיבות, ובראשן היעדר מסלקה פנסיונית להעברת מידע וכספים, והקושי של הבנקים להגיע לשכירים ולספק להם ייעוץ במקומות העבודה.

 

בנק לאומי, שקיבל רישיון לייעוץ פנסיוני באוגוסט 2008, נתן עד סוף יוני ייעוץ לכ־40.6 אלף לקוחות, שלהם היקף נכסים של 11.5 מיליארד שקל. בנק דיסקונט ובנק מרכנתיל ייעצו למספר הלקוחות הרב ביותר - כ־57.2 אלף, שלהם היקף נכסים של כ־6.8 מיליארד שקל. בקבוצת הבינלאומי ייעצו ל־18 אלף לקוחות, שלהם נכסים בהיקף 3.2 מיליארד שקל. בבנק הפועלים דיווחו כי היקף קרנות ההשתלמות והמוצרים הפנסיוניים שלגביהם ניתן ייעוץ עמד בסוף יוני על 6.2 מיליארד שקל.

 

 

במאי האחרון הוקמה "חברת המסלקה לחיסכון לטווח ארוך", שעתידה להקים ולהפעיל את המסלקה הפנסיונית שתספק שירותי העברת מידע וסליקה כספית לגופים השונים בתחום החיסכון הפנסיוני. ניהול חברת המסלקה ופעילותה יהיו כפופים לפיקוח הממונה על שוק ההון והביטוח במשרד האוצר, פרופ' עודד שריג.

רוצים לדעת מה מגיע לכם? לחצו כאן למדריך הזכויות המלא

בטל שלח
    לכל התגובות
    x