$
בורסת ת"א

המסלקה יוצאת לדרך: הוקמה החברה שתקים ותנהל את הנושאים הפנסיוניים

בין החברים במסלקה הפנסיונית - חמשת הבנקים הגדולים, חברות הביטוח ובתי ההשקעות הגדולים. שריג: "המסלקה הכרחית לייעול שוק ההון בישראל"

רחלי בינדמן 13:3111.05.10

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, פרופ' עודד שריג, הודיע היום (ג') על הקמתה של החברה אשר תקים ותנהל את המסלקה להעברת מידע וכספים בתחום החיסכון הפנסיוני.

  

כחודש לאחר שפורסמו טיוטת ההוראות הקובעות את דרכי פעולתה וניהולה של המסלקה ומסמכי ההתאגדות של החברה,
הושלם השלב הראשון בהקמת המסלקה, והחברה נרשמה ברשם החברות.

 

בין בעלי החברה כלולים מפיצים - סוכני ביטוח ובנקים, ויצרנים - חברות ביטוח, קופות גמל וקרנות פנסיה. הגופים המוסדיים החברים במסלקה הם דש גמל, הפניקס, הראל, כלל, קרן הפנסיה מנורה ופסגות גמל. הבנקים החברים במסלקה הם דיסקונט, בינלאומי, פועלים, לאומי ומזרחי וכן לשכת סוכני הביטוח.

 

דירקטוריון החברה שתנהל את המסלקה ימנה 14 נציגים שייצגו את הבעלים של החברה. נציג אחד יהיה המנכ"ל, לו יהיה קול הצבעה אחד ויתר קולות ההצבעה יחולקו שווה בשווה בין נציגי היצרנים לנציגי המפיצים.

  

בימים הקרובים יחל תהליך אפיון של פעילות המסלקה, אשר יכלול, בין היתר, מיפוי של האירועים השונים הקשורים בהעברת מידע וכספים בתחום החיסכון הפנסיוני. האפיון יעסוק גם בצרכים של הלקוחות הפוטנציאלים של המסלקה ובבחינת חלופות טכנולוגיות אפשריות.

  

סגן שר האוצר, יצחק כהן, מסר כי "הקמת מסלקה פנסיונית חיונית לשכלול ופיתוח שוק החיסכון הפנסיוני בישראל. הקמת החברה אשר על בעליה נמנים נציגי כל הגורמים הרלוונטיים לשוק החיסכון הפנסיוני, הינה צעד חשוב בכיוון זה".

  

פרופ' עודד שריג הוסיף כי "הקמת מסלקה פנסיונית הינה יעד מרכזי וחשוב של אגף שוק ההון, ובכוונתנו לפעול לכך שיישום השלב הראשון בהפעלת המסלקה יהיה בתחילת 2011. המסלקה הפנסיונית הכרחית לייעול פעילות שוק ההון בישראל, בין היתר, ביישום רפורמת הניוד ובשכלול שוק ההפצה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x