שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דור אלון קנתה דלק בזול ועשויה לרשום רווח של 6 מיליון דולר בעקבות זינוק מחיר הנפט

חברת האנרגיה דיווחה שניצלה את התרסקות מחירי הנפט וקנתה מלאי של מיליון חביות במחיר של 26 עד 34 דולר לחבית; ברקע תקוות לצמצום תפוקת הנפט מצד רוסיה וסעודיה, זינקו מחירי הנפט ל-35 דולר לחבית, ודור אלון עידכנה שאם המחיר יישאר ברמתו הנוכחית, תרשום רווח בדוחות הרבעון הראשון

ליאור גוטמן 10:5805.04.20

חברת האנרגיה דור אלון דיווחה הבוקר (א') שהעלייה האחרונה במחירי הנפט עשויה לקבל ביטוי חיובי כבר בדוח הרבעון הראשון של 2020.

 

לפי דור אלון, היא ניצלה את צניחת מחירי הנפט מסוג ברנט במהלך סוף מרץ, וקנתה מלאי של כמיליון חביות בטווח מחירים של 34-26 דולר לחבית. בימים האחרונים זינקו מחירי הנפט ברקע דיווחים על שיחות פיוס בין רוסיה וסעודיה, שתיים מהמדינות הבולטות בהפקת נפט, במטרה לצמצם את התפוקה.

 

תחנת דלק של דור אלון תחנת דלק של דור אלון צילום: דורון גולן

 

 

הדרישה לצמצום מגיעה על רקע ירידת הביקוש העולמי בשל מגפת הקורונה שגורמת למשבר בתעשייה ובענף התעופה, והדיווחים על השיחות הקפיצו את מחיר הנפט מסוג ברנט לכ-35 דולר לחבית.

 

"בשל העלייה התלולה במחירי הנפט, עלה שווי החוזים האמורים בכ-6 מיליון דולר בהשוואה לשווי במועד הרכישה, וככל שמחיר הנפט יישאר ברמתו הנוכחית, עליית ערך זו תיזקף לרווח של החברה בדוחותיה הכספיים", אמרו בדור אלון, אך הבהירו שהרווח האמור עוד עלול להיעלם עד מועד הדיווח עצמו.

 

בתוך כך, דור אלון הצטרפה לחברות הדלק הגדולות - פז, דלק ישראל וסונול -  והודיעה לזכיינים שלה על הורדת דמי השכירות בתחנות הדלק וביחס ישיר למכירות הדלקים. מאז הסגר שהטילה מדינת ישראל, צנחה תדירות הביקורים בתחנות הדלק שהן רק למטרת תדלוק (ולא לרכישת מוצרים בחנויות הנוחות) ב-70% עד 90% (תלוי בתחנה). עד למצב שבשבוע שעבר חברות שיווק הדלק, לרבות דור אלון, פנו לרשות המסים בדרישה לדחות עבורן תשלומי בלו (מס דלק) ומע"מ

x