$
בורסת ת"א

קבוצת דלק: הרווח הנקי צנח ל-141 מיליון שקל ברבעון השלישי

זאת לעומת 587 מיליון שקל אשתקד; בקבוצה מייחסים את הפער לאירועים חד פעמיים שנרשמו בשנה שעבר לרבות שינוי בשווי חברת הביטוח הפניקס, שנמכרה לאחרונה

ליאור גוטמן 22:0430.11.19

קבוצת דלק סיימה את הרבעון השלישי של 2019 ברווח נקי של כ-141 מיליון שקל. כך עולה מדו"חות הקבוצה שפורסמו שלשום (ה'), כאשר הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות הסתכם בכ-65 מיליון שקל בלבד. מדובר בצניחה לעומת הרווח הנקי ברבעון המקביל אשתקד (587 מיליון שקל, מתוכם רווח נקי של כ-323 מיליון שקל שמיוחס לבעלי המניות).

 

 

 

בקבוצה מייחסים את הפער לאירועים חד פעמיים שנרשמו בשנה שעבר לרבות שינוי בשווי חברת הביטוח הפניקס, שנמכרה לאחרונה. בדלק טוענים שבעקבות השלמת העסקה, ברבעון הרביעי של שנת 2019 תחדל החברה מלאחד את דו"חותיה של הפניקס, והיא צפויה להכיר ברווח בסך של כ-70 מיליון שקל כתוצאה מהעברה לרווח או הפסד של הסכומים שנזקפו בעבר לקרנות הון בגין ההשקעה בפניקס.

מה דעתך על מניית דלק קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
40% 0% 60%

 

סך הכנסות הקבוצה מפעילויותה השונות - לרבות הפקת גז בישראל, הפקת נפט בים הצפוני, שיווק וקמעונאות בדלק ישראל - הסתכמו ברבעון המדווח בכ-2 מיליארד שקל, ירידה של כ-11% לעומת הרבעון המקביל אשתקד (הכנסות של כ-2.26 מיליארד שקל). הרווח התפעולי של הקבוצה הסתכם בכ-306 מיליון שקל, ירידה של כ-23% לעומת הרווח התפעולי ברבעון השלישי של 2019 (שהסתכם בכ-397 מיליון שקל). הקבוצה אף רשמה עלייה קלה בהוצאות המימון שהסתכמו בכ-267 מיליון שקל - כ-5% יותר לעומת שנה שעברה.

 

המנכ"ל היוצא אסי ברטפלד, שיוחלף בקרוב על ידי עידן וולס, מסכם ש"עם השלמת מכירת הפניקס ורכישת נכסי שברון בים הצפוני הצלחנו להפוך את קבוצת דלק מחברת אנרגיה מקומית לחברת אנרגיה בינלאומית. במהלך השבועות הקרובים אנו צפויים להשלים מספר מהלכים משמעותיים נוספים בקבוצה – עם תחילת הפקה מסחרית של הגז מלווייתן, תחילת הזרמת הגז למצרים, הפקת הגז והנפט מנכסי שברון הנרכשים ושדרוג ההפקה מנכסי איתקה".

 

קידוח לווייתן קידוח לווייתן צילום: אלעד גרשגורן

 

x