שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

רשת ויקטוריה בקהאם לא מצליחה לעבור לרווח - ההפסד העמיק ב-20%

רשת האופנה שלא הצליחה לרשום רווח שנתי מאז הוקמה ב-2008 סוגרת את השנה הפיסקאלית 2018 עם הפסד של 12.3 מיליון פאונד; היו"ר טולדנו: "הגורל שלנו בידינו – יש לנו את הכישרון הנהדר של ויקטוריה, ובשילוב צוות חלומי אנו יכולים לעשות זאת"

שירות כלכליסט 18:0027.11.19

קבוצת האופנה של ויקטוריה בקהאם ממשיכה להציג הפסדים: הרשת על שמה של בקהאם חתמה את השנה הפיסקאלית 2018 עם הפסד של 12.3 מיליון פאונד - העמקה של 20% בהפסד בהשוואה לשנה קודמת.

 

 

 

הרשת של בקהאם סובלת אמנם מהחולשה המתמשכת של ענף האופנה הבריטי והעולמי, ונטישת החנויות הפיזיות (אלה הפועלות, לפי המינוח הבריטי, ב-high street), לטובת האונליין. ואולם, בפועל היא לא הצליחה להתרומם גם בשנים שקדמו למשבר הנוכחי. מאז שנוסדה הרשת בשנת 2008 היא לא הצליחה לסיים שנה עם פלוס בשורת הרווח.

ויקטוריה בקהאם בחנות האופנה בלונדון ויקטוריה בקהאם בחנות האופנה בלונדון צילום: Walesonline

 

נתוני ההפסד הנוכחיים שיקפו את תחזיות האנליסטים ואת היעדים שהציבה החברה עצמה. יו"ר הרשת ראלף טולדנו (Ralph Toledano) ציין כי "הביצועים עמדו בתחזיות שלנו, אז אנחנו לא מופתעים. המטרה שלנו היא להגיע לרווחיות במהירות האפשרית".

 

עוד הוסיף טולדנו: "אני מאמין לחלוטין שהגורל שלנו מצפוי בידינו, יש לנו את הכישרון הנהדר של ויקטוריה ואם אתה משלב את הנכס הזה עם צוות חלומי, אנחנו יכולים לעשות זאת".  

 

ויקטוריה בקהאם, שייסדה את רשת המותג שלה בשנת 2008, מחזיקה יחד עם בעלה דיוויד בקהאם בשליטה מלאה בחברה – באמצעות החברה האם בקהאם בראנד (Beckham Brand Holdings company).

 

רשת האופנה מפעילה היום מעל 400 חנויות ברחבי העולם, אך בקהאם עצמה הודתה כי אין לה זכות קיום אם לא תעבור לרווח בקרוב. בראיון לפייננשל טיימס בחודש מרץ השנה אמרה: "אם אני רוצה שהמותג עדיין יהיה כאן בעוד 10, 20, 30 או 40 שנה, אני צריכה לעבור לאיזון, ואז אני צריכה להפוך לרווחית. אנחנו במסלול הנכון לעשות זאת, אבל זה לא יקרה מחר".

 

קבוצת בקהאם בראנד מחזיקה (בנוסף לרשת האופנה) גם בנתח במועדון הכדורגל אינטר מיאמי, לצד שיתופי פעולה עסקיים בתחומים שונים. ביצועים חלשים של הפעילויות, בראשות הרשת של ויקטוריה בקהאם, הובילה את הקבוצה להפסד של 1.6 מיליון פאונד בשנה הפיסקאלית 2018, הפסד שנתי ראשון מאז הוקמה הקבוצה. בשנה קודמת רשמה בקהאם בראנד רווח של 12.3 מיליון פאונד.

x