$
שווקי חו"ל

יום טוב לביזנס: פייסבוק זינקה ב-11% - צוקרברג הוסיף להונו 6.2 מיליארד דולר

לאחר שהרשת החברתית דיווחה על הכנסות גבוהות מהתחזית, רשמה מניית פייסבוק את העלייה היומית הגדולה זה 3 שנים. הזינוק הקפיץ את הונו האישי של מארק צוקרברג ל-65.6 מיליארד דולר והעלה אותו למקום החמישי בדירוג המיליארדרים של בלומברג

שירות כלכליסט 12:5801.02.19

להונו האישי של מארק צוקרברג התווספו אתמול (ה') 6.2 מיליארד דולר, תוספת שהעלתה אותו שני מקומות למקום החמישי בדירוג המיליארדרים של בלומברג. העלייה בשווי ההון שלו נזקפה הודות לזינוק בשווי המניה של פייסבוק לאחר שהרשת החברתית דיווחה על הכנסות גבוהות מהתחזית.

 

 

 

צוקרברג (34) מייסד פייסבוק ומנכ"ל החברה, הצליח לעקוף את מייסד זארה אמנסיו אורטגה הספרדי ואת המיליארדר המקסיקני קרלוס סלים, המסתפקים כעת במקומות השישי והשביעי, בהתאמה, ברשימת 500 האנשים העשירים בעולם. מניית פייסבוק זינקה אתמול ב-11% למחיר של 166.69 דולר, העלייה היומית הגדולה ביותר זה שלוש שנים. בעקבות זאת, טיפס הונו של צוקרברג ל-65.6 מיליארד דולר.

 

מנכ"ל ומייסד פייסבוק מארק צוקרברג מנכ"ל ומייסד פייסבוק מארק צוקרברג צילום: בלומברג

 

 

במקום הראשון ממשיך להחזיק מייסד אמזון ג'ף בזוס, שהונו עומד על 142.1 מיליארד דולר לאחר שאתמול התווספו לו 3.8 מיליארד דולר נוספים. האיש השני העשיר בעולם הוא ביל גייטס עם הון של 95.8 מיליארד דולר. בזוס הדיח את גייטס מפסגת הדירוג לפני 15 חודשים. וורן באפט (84.9 מיליארד דולר) ומנכ"ך LVMH ברנאר ארנו (76.6 מיליארד דולר) מדורגים במקומות השלישי והרביעי.

 

מדד S&P 500 התחזק בינואר ב-7.9%, השיעור הטוב ביותר זה למעלה משלוש שנים, דבר שסייע לכך שכל האמריקאים בדירוג מלבד ארבעה נהנו מעלייה בשווי ההון שלהם בחודש שעבר. כלל 500 האנשים העשירים בעולם הוסיפו להונם בינואר סכום מצרפי של 308 מיליארד דולר, על רקע העליות בשוקי ההון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x