$
בורסת ת"א

הראל דחתה רשמית את תביעת הביטוח של פוליגון על השריפה בקניון

לאחר שהעבירה מסר דומה בשיחות עם נציגי החברה העבירה הראל את התגובה הרשמית - המבטחת נימקה את ההחלטה בכך שפוליגון לא עמדה בתנאי הפוליסה

מיקי גרינפלד 13:3006.01.19

המסר השלילי הפך להודעה רשמית: לפני 10 ימים הודיעה פוליגון לראשונה כי היא מקבלת מסר שלילי מחברת הביטוח שלה בכל הנוגע לכיסוי הביטוחי של השריפה בקניון MIXX בחדרה - "כלכליסט" דיווח אז שמדובר בחברת הראל. בהודעה הראשונית הודגש כי עדיין לא התקבלה הודעה רשמית מצד המבטחת, אך עתה מתברר שבסופו של דבר ההחלטה הצפויה אכן התקבלה.  

חברת פוליגון שבשליטת קובי מימון, הבעלים של הקניון, מעדכנת בדיווח לבורסה שביום חמישי קיבלה הודעה רשמית מצד המבטחת, לפיה היא דוחה את תביעתה מכוח פוליסת הביטוח של הנכס. הראל מנמקת את ההחלטה בכך שפוליגון לא עמדה בתנאי הפוליסה.

 

פוליגון דוחה את עמדת המבטחת ומבהירה כי היא "פועלת, באמצעות יועצים חיצוניים, למיצוי זכויותיה תחת פוליסת הביטוח".

 

בהודעת פוליגון אין פירוט מהם התנאים שלא קוימו לטענת הראל אך בהודעה הקודמת שפירסמה ב-27 בדצמבר ציינה פוליגון כי משיחות שערכו נציגיה עם הראל עולה כי לטענת המבטחת אין כיסוי בפוליסה, "בין היתר, בשל אי עמידה בתנאי המיגון הקבועים בה".

 

ליגון עדכנה בדיווח הקודם של ה-27 בדצמבר שהוציאה בינתיים סכום של 2.5 מיליון שקל בעיקר לצורך החזרה לפעילות של יתר שטחי הקניון שלא נפגעו ישירות מהשריפה, וכן לצורך תשלום הוצאות ההריסה והפירוק של תקרת הקומה שנשרפה. פוליגון הבהירה שעד לקבלת חוות הדעת של יועץ הקונסטרוקציה, אין היא יכולה להעריך את עלות עבודות השיקום ואת משך הזמן שאלה יימשכו - "שכן אלו תלויים בתוצאות חוות הדעת של המומחה שצפויה להימסר בימים הקרובים".

  

מרכז הקניות MIXX נפתח בשנת 2011 על שתי קומות ועל שטח של 22 אלף מ"ר. בשנת 2017 החליטה פוליגון להרחיב את המרכז ולהכניס את בתי הקולנוע של סינמה סיטי בהשקעה של 26 מיליון שקל - השריפה פרצה במתחם בתי הקולנוע של הסינמה סיטי בקניון, שעדיין לא החל לפעול. חנות העוגן הבולטת במתחם היא יינות ביתן המשתרעת על שטח של 3,500 מ"ר, כאשר שוכר עוגן נוסף הוא רשת הולמס פלייס השוכרת כ-1,200 מ"ר ומשלמת כ-950 אלף שקל לשנה.

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x