שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

קפיטל נייצ'ר והאדסון יקימו קרן לאנרגיות מתחדשות

ל"כלכליסט" נודע כי היקף הקרן יהיה כמיליארד שקל, והיא תשקיע במוצרים בשלבי פיתוח אחרונים

ליאור גוטמן 07:5424.10.18

הקרנות קפיטל נייצ'ר הישראלית והאדסון האמריקאית חברו בשבועות האחרונים יחד במטרה להקים קרן חדשה להשקעה באנרגיות מתחדשות, כך נודע ל"כלכליסט". הקרן תגייס כספים בארץ ובחו"ל כאשר המטרה היא להגיע להיקף של 800 מיליון שקל עד מיליארד שקל. הקרן תשקיע במיזמים של אנרגיות מתחדשות, תחבורה חכמה, מים וסייבר.

 

קפיטל נייצ'ר היא חברת השקעות מובילה לאנרגיה מתחדשת, שגייסה את הונה ממשקיעים פרטיים בתוספת השלמה של מענק מטעם המדינה בסכום כולל של מעל 100 מיליון שקל. קרן האדסון (Hudson Sustainable Investment) האמריקאית גייסה לפי פרסומיה כ־3 מיליארד דולר ב־15 שנים והתמקדה בהשקעה באנרגיות מתחדשות, ובסוללות לרכב חשמלי.

 

 

פאנל סולארי פאנל סולארי צילום: שאטרסטוק

 

המודל הראשוני שנקבע לעבודה בקרן היא הפעלת שני צוותים במקביל - אחד ישראלי ואחד אמריקאי - לחיפוש אחר טכנולוגיות מתאימות. בכוונת הקרן, שבהקמתה סייעה עו"ד אורית מרום אלבק ממשרד שיבולת, להשקיע בחברות שיש להן מוצר מוגמר או בשלבי פיתוח אחרונים.

 

ההכרזה על הקמת הקרן תהיה בתחילת דצמבר בוועידה הבינלאומית של חברת אילת־אילות - שמפתחת מתקנים של אנרגיות מתחדשות באזור הנגב והערבה. מנכ"לית אילת־אילות דורית בנט אמרה ל"כלכליסט": "הקרן חשובה כי גם המדינה וגם האזור השקיעו בחדשנות ובחברות הזנק ויש צורך בהון כדי להמשיך ולהשקיע בחברות שהצליחו בשלב הראשון שלהן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x