$
מט"ח וסחורות

טראמפ נגד רוסיה וסין: תפסיקו לעשות מניפולציה למטבעות שלכן

נשיא ארה"ב צייץ בטוויטר וכתב כי בזמן ששתי המדינות מבצעות פיחות למטבע, ארה"ב מעלה ריבית - וזה לא מקובל עליו; שער הדולר היציג נקבע היום על 3.50 שקלים

שיר רייטר 15:3916.04.18

בין מדד לריבית: הדולר ירד היום (ג') ב-0.1% בשוק המקומי ושערו היציג נקבע על 3.50 שקלים, ביום מסחר תנודתי (שנפתח בעלייה של 0.3%). היורו עלה ב-0.1% ונסחר ב-4.33 שקלים. בשווקים העולמיים עולה היורו ב-0.2% ונסחר ב-1.236 דולר.

  

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כתב היום בטוויטר כי בזמן שרוסיה וסין מבצעות פיחות למטבע, ארצות הברית ממשיכה להעלות את הריבית וזה "לא מקובל".
 

 

בנק ישראל יפרסם אחה"צ את החלטת הריבית, שצפויה להישאר ללא שינוי, בשיעור של 0.1%. הבנק יפרסם במקביל את התחזית הרבעונית על צמיחת התוצר, האינפלציה והריבית.

 

מדד המחירים לצרכן לחודש מרץ עלה ב-0.3%, לאחר עלייה של 0.1% שנרשמה בפברואר - כך עדכנה אתמול הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. ב-12 החודשים האחרונים (אפריל 2017- מרץ 2018) עלה מדד המחירים לצרכן ב-0.2% ומתחילת 2018 הוא ירד ב-0.1% (בשנת 2017 כולה עלה המדד ב-0.4% - המדד השנתי החיובי הראשון לאחר שלוש שנים של מדדים שליליים).

 צילום: בלומברג

 

"אין להתעלם ממספר גורמים, שעשויים להוליך לעלייה הדרגתית של האינפלציה: אפשר שלנוכח עליית הריבית בארה"ב יפוחת השקל כנגד הדולר בהמשך; הרכישות המקוונות היוו מעין מכת מחירים, שתלך ותגולם בתקופות ההשוואה הבאות; וגם השלכות התחרות תתחלנה למצות את עצמן. לכך יש להוסיף אפשרות למדיניות תקציבית מרחיבה מבעבר, לנוכח הכנסות המיסים הגבוהות עד כה ועל רקע בחירות, אם וככל שתוקדמנה", אומר הבוקר רונן מנחם, מנהל מחלקת השקעות ואסטרטגיה במזרחי טפחות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x