$
תעשייה ופיננסים

וולס פארגו בדרך לקנס ענק של מיליארד דולר על מכירת ביטוח לאנשים שלא הזדקקו לו

הרגולטורים בארה"ב שוקלים להטיל על הבנק את הקנס העצום, על רקע הסתבכויותיו החוזרות ונשנות בשנתיים האחרונות. בין היתר, פתח הבנק חשבונות ללקוחות ללא אישורם, ומכר ביטוח ללקוחות שלא הזדקקו לו

שירות כלכליסט 20:4014.04.18

שני רגולטורים בארה"ב הציעו כי בנק וולס פארגו ישלם קנס בסך כולל של מיליארד דולר כדי לסיים את החקירה הנוגעת למעורבותו של הבנק בהונאות ביטוח. בשנתיים האחרונות הסתבך הבנק במגוון שערוריות. בין היתר, נחשף כי הוא פתח חשבונות ללקוחות ללא אישור, ומכר ביטוח ללקוחות שלא הזדקקו לו.

 

הקנס צפוי להשפיע על תוצאות הבנק לרבעון הראשון שכבר פורסמו על ידו. לדברי גורמים בבנק, ייתכן שוולס פארגו ייאלץ לפרסם תוצאות מעודכנות של הרבעון, המשקפות את ההסדר החדש.

 

לדברי אנליסטים, אף שקנס של מיליארד דולר לא צפוי לפגוע באופן מהותי במאזן של הבנק, הרי שהוא יזדקק לזמן ממושך כדי לתקן את הנזק התדמיתי שנגרם לו כתוצאה מהסתבכויותיו החוזרות.

 

וולס פארגו וולס פארגו צילום: בלומברג

 

"מבחינה תפעולית וולס פארגו יכול להתאושש. רק עם הזמן תתברר ההשפעה של העניין מבחינה תדמיתית", אמר לרויטס ארט הוגן (Art Hogan), אסטרטג שוק בכיר בפירמת בי. ריילי. "ישנן חברות שהתאוששו מדברים הרבה יותר גרועים, אולם כרגע הבנק עדיין נמצא בעין הסערה", הוסיף.

 

כאמור, בשנתיים האחרונות נקשר שמו של וולס פארגו שוב ושוב בשערוריות. על רקע התנהלות זו, אסר הפד על הבנק בפברואר האחרון לגדול מעבר לנכסים שהחזיק בסוף 2017 עד שישפר את הממשל התאגידי שלו.

 

על מנת לפייס את הרגולטורים, ערך הבנק רפורמה מקיפה במבנה התפעולי שלו ומינה "סמנכ"ל ציות" חדש. אולם מהלכים אלו כאמור לא הרשימו את הפד, שהטיל על הבנק מגבלות. 

 

"מאזן של בנק הוא מנוע להגדלת רווחים. ההגבלות על וולס פארגו יובילו לדשדוש בצמיחת הרווחים בהשוואה למתחרים, לפחות בטווח הקצר", אמר קייל סנדרס, אנליסט באדוארד ג'ונס.

 

מנכ"ל הבנק טים סלון שב והרגיע את המשקיעים שהבנק יציב למרות המגבלות הרגולטוריות שהוטלו עליו. "אני בטוח שהצוות שלנו ישנה את וולס פארגו ויהפוך אותה לחברה טובה וחזקה יותר. עם זאת, אנו מכירים בכך שיידרש זמן כדי להתגבר על כל האתגרים", אמר סלון בדיווח לרבעון הראשון שמסר הבנק ופורסם בשבוע שעבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x