שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

הלוואות רעילות ב-146 מיליארד דולר מאיימות על הכלכלה בהודו

לפי דו"ח של הבנק המרכזי של הודו, היקף ההלוואות שלא הוחזרו לבנקים טיפס ב-4.5% במחצית השנה הראשונה. שיעור ההלוואות הרעילות מכלל ההלוואת עומד על 12.6% - שיא של 15 שנה

שירות כלכליסט 17:1911.10.17

ההלוואות הרעילות שהעניקו הבנקים בהודו טיפסו לרמה של 9.5 טריליון רופי (145.56 מיליארד דולר), נכון לסוף יוני - כך לפי דו"ח חדש שמצביע על כך שהכלכלה השלישית בגודלה באסיה לא מצליחה עדיין להשתלט על בעיית ההלוואות הרעילות שלה.

 

 

בדיקה של הבנק המרכזי של הודו מצא כי כלל ההלוואות שלא הוחזרו, כולל הלוואות שמוחזרו, טיפס ב-4.5% בששת החודשים הראשונים מאז תחילת השנה. בשישה החודשים לפני כן נרשמה עלייה של 5.8%.

 

 

ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי צילום: איי פי

 

 

בעיית ההלוואות נוגסת ברווחי הבנקים, שנותרו המקור העיקרי להלוואות במדינה, ופוגעת ביכולת מתן ההלוואות בעיקר לחברות קטנות, דווקא בתקופה שבה הכלכלה התלויה בהם נמצאת בקפאון. כלכלת הודו צמחה ברבעון השני בשיעור הנמוך ביותר מזה שלוש שנים. מדובר על כאב ראש לראש הממשלה נרנדרה מודי, שמתמודד על כהונה נוספת ב-2019, והתחייב ליצור מיליוני משרות חדשות לפני כן.

 

לפי הדו"ח של הבנק המרכזי, הלוואות רעילות כאחוז מכלל ההלוואות עמדו על 12.6% בסוף יוני. זהו השיעור הגבוה ביותר מזה 15 שנים לפחות. לעומת זאת, הלוואות חדשות צמחו רק ב-5% ב-12 החודשים עד מרץ האחרון, שיעור הצמיחה הנמוך ביותר מזה למעלה משישה עשורים. הסיבה לכך קשורה גם לצעדים שבהם נקט הבנק המרכזי בניסיון להבטיח החזר הלוואות, ביניהם חיוב הבנקים לספק 50% מההלוואה במקרה שחברה פושטת את הרגל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x