בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

הקרב על מספר הדירקטורים מאיים על המו"מ בין אריסון לדיין

במסגרת המגעים לשליטה משותפת באיי.די.או גרופ בין שיכון ובינוי לבין משפחת דיין וקרן אפולו, דורשת שרי אריסון להישאר עם רוב בדירקטוריון. מיקי דיין ליו"ר שיכון ובינוי: אין סיכוי להסכמה. שיכון ובינוי הודיעה כי היא מחויבת להצעת הרכש ל־10% מהמניות

גולן חזני 08:5306.09.17

אף שהשבוע החלו המגעים לשליטה משותפת בחברת איי.די.או גרופ, בין שיכון ובינוישבשליטת שרי אריסון לבין משפחת דיין, נפער פער עצום בין הצדדים בנקודה מהותית שבכוחה לפוצץ את המו"מ בימים הקרובים.

 

 

מה דעתך על מניית שיכון ובינוי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 ל"כלכליסט" נודע כי שיכון ובינוי, המחזיקה ב־40.15% ממניות איי.די.או, מתעקשת להישאר עם רוב בדירקטוריון החברה. אולם בשיחות עם יו"ר שיכון ובינוי משה לחמני הודיע מיקי דיין כי אין סיכוי שתושג הסכמה על כך. משפחת דיין וקרן אפולו, שמנסים להשתלט על איי.די.או גרופ, בעלת השליטה באיי.די.או פרופרטיז העוסקת בנדל"ן מניב בגרמניה, הגיעו לאחרונה לאחזקה משותפת של 36.9% במניות.

 

 

שרי אריסון שרי אריסון

 

דיין מוכן למספר שווה של דירקטורים לכל צד, אך שיכון ובינוי אינה יכולה לוותר בעניין זה. איבוד הרוב הנוכחי שיש לה בדירקטוריון ימנע ממנה, על פי תקנות החשבונאות IFRS, לאחד את דו"חות איי.די.או בדו"חותיה — ואלה תורמים מדי רבעון נתח מהותי לרווחי שיכון ובינוי.

 

הצדדים מנסים למצוא פתרון למחלוקת, כמו למשל מספר שווה של דירקטורים עם זכויות וטו לאחד הצדדים, אולם נכון לעכשיו אין הסכמות, וספק אם יהיו.

 

אם הצדדים לא יגיעו להסכמות, עשויות משפחת דיין וקרן אפולו לרכוש מניות נוספות, ובמקביל גם להפריע להצעת הרכש של שיכון ובינוי ל־10% נוספים ממניות איי.די.או. הצעת הרכש הוגשה במטרה להביא את שיכון ובינוי לאחזקה של יותר מ־50% ב־איי.די.או גרופ, כדי למנוע מגורם כלשהו להשתלט עליה.

 

אתמול דיווחה שיכון ובינוי לראשונה על המגעים עם משפחת דיין, או ליתר דיוק עם חברת Dune, שבבעלות משה דיין ואחיו. החברה הגיעה לאחזקה של 22.2% וקרן אפולו הגיעה לאחזקה של 14.7%.

 

שיכון ובינוי ציינה אתמול כי היא מחויבת להצעת הרכש המיוחדת שפרסמה ב־20 באוגוסט במחיר של 56 שקל למניה. מדובר במחיר הנמוך ב־16% ממחיר המניה אתמול בבורסת תל אביב, לאחר שהיא עלתה אתמול ב־3.9% נוספים. המניה עברה לעליות לאחר ההודעה מירידה של 2%. מאז תחילת מסע ההשתלטות של משפחת דיין וקרן אפולו זינקה מניית איי.די.או בכ־20%.

 

מבחינת שיכון ובינוי ואריסון המו"מ עם משפחת דיין הוא שינוי כיוון, שכן בשבוע שעבר סירבו נציגיה בראשות לחמני לאפשרות של שליטה משותפת. אבל אז המשיכו משפחת דיין ואפולו לרכוש מניות, ולמעשה באין הסכמות יוכלו לעלות עד לאחזקה של 44.9%, בעוד שיכון ובינוי מחזיקה ב־40.15%.

 

בינתיים מנסה שיכון ובינוי לאתר מנכ"ל לחברה במקום ירון קריסי, שהודיע לפני כחודשיים על רצונו לסיים את כהונתו. אחד המועמדים המובילים הוא יובל דגים, המכהן זה שנה כמנכ"ל חברת מוצרי הטואלטיקה קימברלי קלארק באוסטרליה וניו זילנד, וקודם לכן שימש במשך כחמש שנים בתפקיד מנכ"ל קימברלי־קלארק ישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x