$
בורסת ת"א

חברת הנדל"ן האמריקאית ה-25 בת"א: UIRC השלימה גיוס של 260 מיליון שקל

החברה שהבטיחה את כניסתה לבורסת תל אביב גייסה את הסכום בשתי סדרות אג"ח. הסדרות דורגו על ידי מעלות בדירוג BBB - הנמוך ביותר שקיבלה חברת נדל"ן אמריקאית בישראל

אורן פרוינד 19:4004.09.17

חברת הנדל"ן האמריקאית ה-25 הבטיחה את כניסתה לבורסת תל אביב. חברת UIRC - Urban Investment Research Corporation גייסה אתמול 261 מיליון שקל לשתי סדרות אגרות חוב חדשות המדורגות BBB על ידי מעלות – הדירוג הנמוך ביותר שקיבלה חברת נדלן אמריקאית בישראל. את ההנפקה של UIRC הובילה חברת דיסקונט חיתום בניהולו של לירן רזמוביץ.

 

סדרה א' של החברה, מגובה בשעבוד על 27 נכסים בשווי כולל של 100 מיליון דולר. היא זכתה לביקושים של 255 מיליון שקל והחברה לקחה התחייבויות של 205 מיליון שקל בריבית של 7%. בסדרה ב' של החברה, שאינה מגובה בשעבוד על נכסים, החברה כמעט ולא קיבלה ביקושים וחתם ההנפקה נאלץ להכניס את היד לכיס ולשים כ-35 מיליון שקל. בסופו של יום החברה גייסה 56 מיליון שקל לסדרה ב' בריבית גבוהה של 8% ובסך הכל - 261 מיליון שקל.

 

מבנה של חברת הנדל"ן UIRC מבנה של חברת הנדל"ן UIRC צילום: אתר החברה

 

מעיון בתשקיף שפרסמה החברה עולה כי מדובר בחברה עם נכסים איכותיים, רובם בנייני משרדים המושכרים באמצעות תוכנית GSA (הסוכנות להשכרת נכסים ממשלתיים) למשרדי ממשל אמריקאים, בהם מס ההכנסה האמריקאי, הביטוח הלאומי וה־FBI. מדובר ב־45 נכסים בשווי 235 מיליון דולר והון עצמי של 123 מיליון דולר, שמצויים בבעלות מלאה של החברה.

 

אלא שבכל זאת כמה נורות אדומות עולות מהתשקיף, ובעיקר מתמורת ההנפקה המתוכננת. ב־UIRC מתכוונים להשתמש בתמורת ההנפקה לכמה שימושים עיקריים. הראשון הוא פירעון של 28 מיליון דולר של אג"ח שהנפיקה החברה בשנים האחרונות בארה"ב עבור גופים מוסדיים אמריקאים. האג"ח הן בריבית של 5% לתקופה של 20 שנה, ולהן שעבוד ראשון על כל הנכסים של החברה. בשטר הנאמנות של האג"ח הללו נקבעה מגבלה לגבי דיבידנדים מהנכסים האלה - נדרשת כרית מזומנים לצורך חלוקת הדיבידנד.

 

נקבע כי היחס בין ה־NOI (הכנסות תפעוליות נטו) של החברה, בתוספת הרזרבות הנדרשות, לבין שירות החוב הצפוי, צריך לעמוד על 1:2. החברה ציינה כי נכון להיום היא אינה עומדת במגבלה הזו, ולכן אינה רשאית לחלק דיבידנדים מהנכסים שמשועבדים לבעלי האג"ח האמריקאים - ולמעשה לא יכולה לראות רווחים מהנכסים האלה.

 

לכן מייעדים בחברה 1.16 מיליון דולר מהכספים שיגייסו בהנפקה בישראל עבור רזרבות למחזיקי האג"ח האמריקאים. היעד הבא הוא לפרוע את האג"ח האלה, בין היתר כדי להקטין את דרישת הרזרבות הנלוות להן.

 

שימוש שני בכספי ההנפקה המיועדת הוא רכישת 14 בנייני משרדים בטקסס תמורת 48 מיליון דולר. הנכסים נרכשים מידי צד שלישי, שאינו קשור לחברה, וחלקם מתופעלים ומנוהלים על ידי בעלי השליטה ב־UIRC ויש להם עניין אישי בהם.

 

בנוסף מייעדת החברה 5.5 מיליון דולר לפירעון מלא של הלוואות שקיימות על שלושה נכסים שלה, שמתוכן יש הלוואת בעלים של 1.6 מיליון דולר. כלומר - הבעלים יראו מההנפקה בישראל אקזיט קטן של 1.6 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x