$
בורסת ת"א

נפטר יוסי ביינארט, לשעבר מנכ"ל הבורסה, לאחר מאבק במחלה

ביינארט הודיע בחודש יוני אשתקד כי הוא עוזב את תפקידו על רקע מצבו הבריאותי - וזאת לאחר כשנתיים וחצי

דרור רייך 10:4124.08.17

יוסי ביינארט, לשעבר מנכ"ל הבורסה לניירות ערך בתל אביב, נפטר הלילה (ה') ממחלה. הוא היה בן 61 במותו.

 

 

 

ביינארט החליף בתפקיד את אסתר לבנון שעזבה על רקע התערבות יו"ר רשות ני"ע שמואל האוזר שלחץ עליה ועל יו"ר הבורסה הקודם סם ברונפלד לעזוב - על רקע השגות בנוגע לשיפור מחזורי המסחר בבורסה.

 

ביינארט, ששימש כשנתיים וחצי בתפקידו, הודיע בחודש יוני אשתקד כי הוא יוצא לחופשת מחלה, ובספטמבר 2016 הודיע על פרישה. במקומו מונתה באופן זמני גל לנדאו, ששימשה עד אז כמשנה למנכ"ל. לבסוף מונה איתי בן זאב לתפקיד המנכ"ל.

 

יוסי ביינארט יוסי ביינארט צילום: אוראל כהן

 

במהלך תקופת כהונתו תרם ביינארט לגיבוש הנהלה מקצועית, התווה אסטרטגיה מעודכנת והוביל שיתופי פעולה גלובליים לטובת פיתוחה של הבורסה.

 

ביינארט בילה 25 שנים מעבר לים. לאחר שסיים את לימודיו בגימנסיה בירושלים, התגייס לצה"ל וסיים בדרגת סגן אלוף בשריון. ב־1986 סיים לימודי מחשבים באוניברסיטה העברית בירושלים והחל לעבוד כמתכנת.

 

 

 

ב־1988 הוא קיבל תפקיד בכיר כמפתח תוכנה בחברה אמריקאית בשם IAC מלוס אנג'לס שפיתחה תוכנה להשקעה בניירות ערך. ב־2000 מונה למנכ"ל ונשיא של הסטארט־אפ ShieldIP שפיתח תוכנה לשמירה על זכויות יוצרים. ב־2006 הצטרף לשורותיה של IG Group המתמחה בפלטפורמות מסחר ומקום מושבה בלונדון וב־2008 קיבל הזדמנות לשמש כנשיא וכמנכ"ל בורסת הנגזרים Nadex בשיקגו שאותה רכשה הקבוצה.

 

הלוויתו של ביינארט תתקיים מחר בשעה 16:00 בקיבוץ קרית ענבים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x