$
בורסת ת"א

שלושה וחצי חודשים לאחר ההנפקה: וונטייז לווה 2 מיליון דולר בריבית של 6%

החברה המפתחת פלטפורמות VOD לטלוויזיות חכמות ומכשירים חכמים קיבלה הלוואה המירה למניות מיצרנית השבבים מקליפורניה, אקסיס; נכון להיום וונטייז נסחרת במחיר של 2.5 שקלים למנייה לפי שווי שוק של 75 מיליון שקלים

דרור רייך 09:0224.11.16

חברת וונטייז, שגייסה לפני כשלושה וחצי חודשים כ-16 מיליון שקלים בהנפקה בבורסה של תל אביב, מדווחת היום למשקיעיה על הסכם לקבלת הלוואה המירה למניות בהיקף של 2 מיליון שקלים.

 

עוד לפני ההנפקה, שבוצעה לפי שווי של 116 מיליון שקל אחרי הכסף, לוונטייז היו קשיים והיא תכננה לגייס סכום גבוהה יותר. בתחילה התשקיף הראשון דיבר על גיוס של 15 מיליון דולר (57 מיליון שקל). בהמשך חתכה החברה את היקף הגיוס כמעט בחצי, ל־31 מיליון שקלים, ונשארה כאמור עם 16 מיליון שקלים שכ-30% ממנו הושלם ע"י חתמי ההנפקה.

 

הגוף המלווה הוא חברת אקסיס, יצרנית שבבים ומוליכים למחצה מקליפורניה שהוקמה ב-1983 ומניותיה נסחרות בבורסת הנאסד"ק מאז 1998 לפי שווי של 376 מיליון דולר. מניית אקסיס נסחרת בכרבע משוויה בשיא, אי שם בתחילת שנות ה-2000.

 

נועם יוסיפידיס, מנכ"ל וונטייז נועם יוסיפידיס, מנכ"ל וונטייז צילום: שרון ברקת

 

מיליון דולר במניות

 

ההלוואה בסכום של 2 מיליון דולר תעבור לוונטייז, המנוהלת ע"י נועם יוסיפידיס, ב-2 מנות.

 

הראשונה, מיד עם קבלת אישור הבורסה לני"ע, על סכום של מיליון דולר שיומר באופן אוטומטי למניות וונטייז לפי מחיר הממוצע ב-4 ימי המסחר שלאחר הסכם החתימה. אולי בעקבות זה מזנקת מניית וונטייז בכ-5% נכון לעכשיו במסחר.

 

המנה השנייה, גם היא בהיקף של מיליון דולר, יועבר לוונטיז עוד 9 חודשים ויישא ריבית של 6% שיוחזר במשך 5 שנים מיום קבלתו. גם סכום הלוואה זה יכול להיות ממור למניות ווטייז, בפרמייה של 20% ממחיר המנייה בעת ההנפקה שעמד על 3.81 שקלים.

 

נכון להיום מניית ווטייז נסחרת במחיר של 2.5 שקלים למנייה לפי שווי שוק של 75 מיליון שקלים, כלומר ירידה של 25% מאז ההנפקה לפני שלושה וחצי חודשים.

 

מקום בדירקטוריון החברה

 

הסכם הלוואה של אקסיס כולל גם זכות למינוי נציג מטעמה בדירקטוריון. המועמד הוא נתן זומר, יו"ר דירקטוריון אקסיס, שעומד לבחירה של אסיפת המניות הכללית שנקבע ל-30 בנובמבר.

 

עוד נקבע כי במקרה של Exit או מנגד, חדלות פרעון, הליכי פירוק, הפסקת פעילות וונטייז סכום ההלוואה השני יושב בתוספת מלוא הריבית לאקסיס.

 

עד טנזניה

 

וונטייז, המפתחת פלטפורמות VOD לטלוויזיות חכמות ומכשירים חכמים, חתמה לאחרונה הסכם בלעדי עם קבוצת מדיה בטנזניה בשם Group Media Clouds להפצת שרותיה ברפובליקה המאוחדת במזרח אפריקה. בתמורה וונטייז תהיה זכאית של-65% מההכנסות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x