$
בורסת ת"א

עסקת ענק לטדי שגיא: רכש את מתחם הולבורן סיטי בלונדון ב-300 מיליון ליש"ט

שנתיים לאחר רכישת המתחם בקמדן מרקט מבצע שגיא את עסקת הנדל"ן הגדולה השנייה שלו בבירת אנגליה. מתחם הולבורן כולל 34 מבנים ומרכז מוסדות תרבות, מלונאות ועסקים

שירות כלכליסט 14:5613.10.16

טדי שגיא נכנס לעוד עסקת ענק בנדל"ן הלונדוני, וכמו בעסקות הגדולות הקודמות של מתחם קמדן מרקט, גם הפעם מדובר ברכישת נכסים באזור המרכז פעילות תרבותית ומסחרית ענפה.  

חברת סיטוואקס הפרטית של טדי שגיא רכשה את מתחם 'הולבורן לינקס' (Holborn Links) שבמרכז לונדון בעסקה שמוערכת בכ-300 מיליון ליש"ט. המתחם כולל 34 מבנים גדולים בשטח כולל של 43 אלף מ"ר, על שטח קרקע של 16 דונם.

 

באזור הולבורן ממוקם המוזיאון הבריטי המפורסם (British Museum), כמו גם מוסדות תרבות מגוונים לצד בתי מלון רבים ובעלי עסק שונים, בעיקר מתחום המדיה, הפיננסים והממשל. סיטוואקס מתכוונת לפתח את האזור, להקים בו חללי עבודה חדשים ואיכותיים לחברות קטנות ובינוניות, על פי הודעתה תוך שימור תמהיל הדיירים הנוכחי.

 

סיטוואקס מחזיקה במקביל 71% ממניות מרקט טק, החברה הציבורית המפעילה את מתחם קובנט גרדן. מרקט טק רכשה את מתחם קמדן הפופולארי בשורה של עסקאות עקביות של אזורים שונים במרכז עד שזכתה בשליטה המקיפה הנוכחית.

 

מדובר בעסקת הנדל"ן המשמעותית השנייה של קבוצת טדי שגיא. לפני כשנתיים רכשה הקבוצה את החלק העיקרי של השוק הפופולארי, הקמדן מרקט, ולאחר שרכשה את יתרת השווקים הסובבים, איחדה אותם לחברת מרקט-טק שהונפקה בלונדון בדצמבר 2014 (בתחילה בבורסה המשנית של לונדון ובהמשך עברה לבורסה הראשית). חברת סיטוואקס של טדי שגיא מחזיקה ב-71% ממניות מרקט טק.

 

 

טדי שגיא טדי שגיא צילום: ניק קלארק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x