שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

ההצעה של לבייב: הזרמת 300 מיליון שקל והמרת 1.5 מיליארד שקל מהחוב למניות

נציגות האג"ח של אפריקה איננה מקבלת את ההצעה של לבייב, מאחר שחבריה סבורים שעליו להזרים סכום גדול יותר, ולמחוק סכום קטן יותר. הנציגות פועלת להתחיל בהליך של מכירת החברה לכל המרבה במחיר

גולן חזני 20:4102.06.16

לב לבייב העביר הערב (ה') הצעה רשמית להסדר חוב מול מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל. ל"כלכליסט" נודע כי לבייב מציע הזרמה של 300 מיליון שקל לחברה, מכיסו.

 

 

בתמורה מתבקשים המחזיקים להמיר מיליארד וחצי שקל מהחוב (קרוב למחצית מהחוב), למניות של אפריקה ישראל. מדובר בהצעה המשקפת תספורת של כמיליארד שקל.

 

אפריקה מציעה להשאיר את הבטחונות שבידי המחזיקים, אבל גם להפחית את הריבית בחוב שיישאר. יצויין כי "כלכליסט" חשף כבר בפסח האחרון כי לבייב יציע להזרים 300 מיליון שקל תמורת מחיקה של יותר ממיליארד שקל, וכעת מדובר בהצעה רשמית של בעל השליטה.

 

הנציגות איננה מקבלת את ההצעה של לבייב, מאחר שחבריה סבורים שעל לבייב להזרים סכום גדול יותר, ולמחוק סכום קטן יותר. בדיווח שפרסמה לפני שעה קלה זימנה אסיפת מחזיקים להסמיך את נאמן האג"ח הרמטיק, לשכור ברוקר שיקיים הליך לקבלת הצעות אלטרנטיביות. המשמעות במקרה כזה היא שהמחזיקים מעוניינים למכור את השליטה בחברה לכל המרבה במחיר, ומקווים לקבל הצעות גבוהות יותר מזו שהציע לבייב.

 

במקרה של הצעות כאלה, יוכל לבייב להחליט אם להשוות את ההצעה או לוותר על השליטה. מדובר במהלך המזכיר במעט את הסדר אי.די.בי לפני שלוש שנים כשנוחי דנקנר וקבוצת משקיעים התמודדו על השליטה בחברה והפסידו לאדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה, שהנושים בחרו בהצעה שלהם.

 

"להצעה של אפריקה אין סיכוי לעבור", אמרו חלק ממחזיקי האג"ח, "יש מספיק משקיעים שיציעו הצעות טובות יותר".

 

מאפריקה נמסר בתגובה: "לאור הזמן הקצר שחלף מאז בחירת הנציגויות, רק בימים אלו פתחה החברה בשיחות מקדימות עם נציגויות מחזיקי אגרות החוב. בין הצדדים הוסכם, כי לטובת העניין יש לשמור על תוכנם של מגעים אלו בסודיות בשלב זה, ועל כן אין זה ראוי שהחברה תתייחס לתוכן השיחות".

לב לבייב לב לבייב צילום: שאטרסטוק, אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x