$
בורסת ת"א

מטומי של אילן שילוח תתחיל להיסחר גם בתל אביב

חברת המדיה הישראלית שהנפקה בלונדון ביולי 2014 תצטרף לבורסה המקומית במסגרת הרישום הכפול - המניה צפויה להיכנס למדדי טק עילית ויתר 50

דרור רייך 10:0908.02.16

חברה נוספת מצטרפת לבורסה של תל אביב באמצעות הרישום הכפול - הפעם זו מטומי, חברת המדיה הישראלית שבשליטת אילן שילוח ובניהולו של עופר דרוקר. עדיין אין תאריך לתחילת המסחר אך בחברה מעריכים כי המהלך יצא לפועל בקרוב.

 

על פי ההודעה, במועד העדכון הרבעוני הקרוב תצורף מטומי למדדים: ת"א מאגר, ת"א יתר מאגר ות"א יתר50, טק עלית, בלו טק וטכנולוגיה (בכפוף לעמידת מניית מטומי בתנאי הסף של המדדים).

  

מטומי הונפקה בבורסה בלונדון ביולי 2014 וגייסה 75 מיליון דולר לפי שווי של כ־347 מיליון דולר. כיום נסחרת החברה בשווי של כ־143 מיליון דולר. מתחילת השנה רשמה מניית מטומי עלייה של כ-7.5%.

 

מטומי פעילה בענף הפרסום הדיגיטלי, בפלטפורמות פרסום דוגמת פייסבוק, מובייל ודואר אלקטרוני. מודל ההכנסות של החברה שונה ממודל הפרסום המסורתי של חברות פרסום באינטרנט, שמבוסס על הקלקות על חשיפות ופרסומות. מטומי גובה תשלום מהלקוחות רק כשהלקוח מזמין את המוצר של החברה המפרסמת. החברה מעסיקה כ-400 עובדים בעולם, מתוכם 230 בישראל.

 

עופר דרוקר מנכ"ל מטומי כי הרישום הכפול יאפשר לחברה להרחיב את בסיס המשקיעים, לשפר את הנזילות ואת מחזורי המסחר של מניות החברה. "הצמיחה העסקית המתמשכת של החברה, בשילוב הרישום הכפול יגבירו את העניין ווהשאת הערך לבעלי מניות ותיקים וחדשים", אמר דרוקר.

 

מנכ"ל הבורסה יוסי ביינארט - המחזר מזה זמן אחרי מטומי בניסיון להביאה לת"א - הודה לחברה בשם הבורסה על ה"אמון" שהיא נותנת בה. "חברות ישראליות בעלות נוכחות גלובאלית צריכות להיות בעלות נוכחות גם כאן, בבית", אמר ביינארט. שראליות הרשומות למסחר בארה"ב ובלונדון."

 

אילן שילוח אילן שילוח

בטל שלח
    לכל התגובות
    x