$
בורסת ת"א

חברת הדירוג מעלות מעניקה דירוג של A+ להפניקס

מעלות מתייחסת לאתגר הסולבנסי של החברה: "עלול להיות קושי לחברה לעמוד ברמת הרווחיות וההון" ; מידרוג המתחרה לא מצאה לנכון להתייחס לאתגר זה כשדירגה לאחרונה את הגיוס של מגדל

רחלי בינדמן 16:2327.12.15

בצל סימני השאלה סביב מכירת השליטה בחברת הביטוח הפניקס לקבוצה הסינית פוסון, הפניקס מפרסמת דוח דירוג של חברת דירוג האשראי מעלות S&P לקראת גיוס חוב צפוי.

 

מעלות מעניקים דירוג A+ כדירוג מנפיק של הפניקס אחזקות תוך שהם לוקים בחשבון כי "הפרופיל של הפניקס נחלש בהשוואה לשנים קודמות היות שדירשות ההון עלו עם הגידול בהיקפי הפעילות ואילו ההון העצמי של החברה לא גדל בהתאמה."

"כתוצאה מכל, על רקע תנאי שוק מאתגרים, העדר מדיניות דיבידנד מפורשת ושינוי צפוי במבנה הבעלות, הפניקס עלולה להתקשות לעמוד בתחזיותנו לגבי רמת רווחיות והון" כותבים במעלות. במעלות מתייחסים מפורשות לאתגר הסולבנסי עבור חברות הביטוח.

 

 

החל מ-2017 צפויות דרישות ההון על חברות הביטוח לגדול משמעותית בשל יישום הוראות הסולבנסי. לפיכך, חברות רבות יצטרכו לבצע השלמות הון, אם באמצעות הזרמת הון מצד הבעלים או דרך גיוסי חוב. במעלות מציינים כי הפניקס דיווחה כי על פי תוצאות תרגיל שעשתה נכון לסוף 2014 קיים אצלה חסר בהון של 500 מיליון שקל למול דרישות ההון החדשות.

 

ההתייחסות הזו של מעלות לסולבנסי מעניינת במיוחד לאור העובדה שהמתחרה מגדל גייסה לפני שבועיים 800 מיליון שקל וזכתה מחברת הדירוג מידרוג לדירוג של Aa1 תוך שמדרוג לא מתייחסת לנושא הסולבנסי וזאת אף על פי שלפי התרגיל שביצעה מגדל בדוחות הכספיים שלה היא עומדת בפני גירעון פוטנציאלי של 6 מיליארד שקל בהון העצמי עם מימוש הסולבנסי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x