שווקי חו"ל

חברת הביומד סלגי'ן רוכשת את המתחרה רספטוס ב-7.2 מיליארד דולר

המהלך יעניק לחברת הביוטכנולוגיה האמריקאית תרופות למחלות מעי דלקתיות ולטרשת נפוצה שנמצאות בשלבי פיתוח מתקדמים

שירות כלכליסט 10:4615.07.15

חברת סלגי'ן (Celgene) הודיעה על כוונתה לרכוש את רספטוס (Receptos) עבור 7.2 מיליארד דולר, במהלך שיעניק לחברת הביוטכנולוגיה האמריקאית תרופה למחלות מעי דלקתיות ולטרשת נפוצה, שנמצאת בשלבי פיתוח מתקדמים ובעלת פוטנציאל להכנסות של מיליוני דולרים.

 

סלג'ין הודיעה כי תשלם 232 דולר למניה במזומן עבור חברת הביוטכנולוגיה הקטנה יותר. סלג'ין פצחה בחודשים האחרונים במסע קניות, שכולל השקעה של מיליארד דולר בג'ונו תרפיוטיקס (Juno Therapeutics) עבור התרופות של החברה נגד סרטן. העסקה מאפשרת לסלג'ן לרכוש 30% מג'ונו בעשור הקרוב.

 

"היה לנו מזל וביצענו כמה עסקאות גדולות שמציבות אותנו בעמדה טובה לצמיחה מוגברת וארוכת טווח", הגיב מנכ"ל החברה בוב יוג'ין. "הרכישה של רספוטס מספקת לנו הזדמנות להשפיע על מספר תחומי טיפול", הוסיף.

 

 

מעבדה (ארכיון) מעבדה (ארכיון) צילום: בלומברג

 

רספטוס דיווחה באפריל על תוצאות חיוביות בניסויים הקליניים של התרופה אוזנימוד (ozanimod), שעומדת בלב העסקה עם סלג'ן. בשלב זה מתבצעים ניסויים מתקדמים בתרופה ולפי ההערכות של סלג'ן עשויה לזכות באישור לטיפול בטרשת נפוצה כבר ב-2018. על פי התחזיות של סלג'ן, המכירות של התרופה יעמדו על 4-6 מיליארד דולר. התרופה עשויה לשמש גם לטיפול במחלת קרוהן, פסוריאזיס ודלקת העור אטופיק דרמטיטיס.

 

במקביל, סלג'ין פרסמה את תוצאות הרבעון השני. החברה דיווחה על הכנסות של 2.28 מיליארד דולר, עלייה של 22% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x