$
פסגת תל אביב 100

פסגת ת"א 100

גדי תירוש: "הבהלה לסייבר רק החלה"

שותף מנהל בקרן הון הסיכון JVP אמר ב"פסגת ת"א 100" כי השנה ישיקעו חברות 97 מיליארד דולר בפתרונות סייבר. ב-4 השנים האחרונות עלה הנזק הנגרם כתוצאה מחדירות למערכות מחשוב כמעט פי שניים והגיע לכ-13 מיליון דולר בממוצע לארגון

מאיר אורבך 17:5707.07.15

גדי תירוש, שותף מנהל בקרן הון הסיכון JVP, מאמין שהבהלה לסייבר רק החלה. על פי הנתונים שהציג בכנס פסגת ת"א 100 של "כלכליסט" ופסגות, ההוצאות על סייבר של חברות גדלות בכל שנה בקצב משמעותי. בשנת 2014 הוציאו חברות בעולם על פתרונות סייבר והוצאות אחרות הקשורות לנושא כ-87 מיליארד דולר וב-2015 ההוצאות צפויות לעמוד על כ-97 מיליארד דולר ועד שנת 2017 צפויות להגיע ל-120 מיליארד דולר.

 

לדבריו, הסיבות לגידול בהוצאות בתחום נובעות ממספר גורמים המשתלבים ביחד. הראשון הוא שיתופי הפעולה בין ההאקרים. שיתופי הפעולה האלו הם מכפיל כח המאפשר להם לבצע תקיפות מוצלחות יותר. כמו כן, ההתקדמות הטכנולוגית אינה רק מסייעת למגנים אלא בעיקר נותנת לתוקפים יכולות נוספות ואפשרויות פגיעה נוספת בארגונים.

 

 

 

גדי תירוש גדי תירוש צילום: מיקי נועם אלון

 

תירוש ציין כי ב-4 השנים האחרונות עלה הנזק הנגרם כתוצאה מחדירות למערכות המחשוב הארגוניות ב-95% והגיע לכ-12.7 מיליון דולר בממוצע לארגון. על פי הנתונים שפורסמו בכנס כ-45 יום לוקח לארגון לתקן את הנזקים שנגמרו לו כתוצאה מפגיעה כזו. כמו כן, ארגון פיננסי בארה"ב מוציא כיום בממוצע כ-20.8 מיליון דולר לשנה על צרכי סייבר עליה של 15% לעומת שנה שעברה.

 

אחת המגמות שתופעת הסייבר גרמה להם היא הרחבה משמעותית של מספר הספקים של כל ארגון בתחום. אם בעבר יכולת לרכוש פיירוול של צ'קפוינט ואנטי וירוס של סימנטק הרי שכיום אתה כבר קונה ממספר רב של ספקים כאשר לכל אחד מומחיות משלו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x