שוקי חו"ל

אדידס: המכירות עלו ב-6.5%, ההפסד טיפס ל-140 מיליון יורו

חברת מוצרי הספורט השנייה בגודלה בעולם ייחסה את ההפסד הרבעוני להשפעות מטבע שליליות ולמכירת חטיבת רוקפורט. הרווח השנתי הסתכם ב-642 מיליון יורו, בחברה צופים לעלייה של עד 10% ברווח בשנה הנוכחית

שירות כלכליסט 12:5805.03.15

אדידס דיווחה היום על גידול משמעותי בהפסדים ברבעון הרביעי, וזאת בשל פגיעה במוניטין, השפעות מטבע שליליות והפסדים שנבעו ממכירת יחידת רוקפורט.

 

ענקית מוצרי ואופנת הספורט הגרמנית סיימה את הרבעון עם הפסד של 140 מיליון יורו - בהשוואה להפסד של 10 מיליון יורו ברבעון האחרון אשתקד. אדידס ייחסה את ההפסד בעלויות ייצור גבוהות יותר, השפעות מטבע שליליות והפסדים בגין פגיעה במוניטין בהיקף של 78 מיליון יורו.

  

מכירות החברה ברבעון המדווח דווקא עלו: אדידס סיכמה את שלושת החודשים של השנה עם עלייה של 6.5% במכירות ל-3.6 מיליארד יורו. בחודש ינואר הודיעה החברה על מכירת פעילות רוקפורוט וניו באלאנס עבור 280 מיליון דולר.

 

אדידס, היצרנית השנייה בגודלה בעולם של הלבשה וציוד ספורט אחרי נייק, מנסה זמן מה לחזור לרווחיות המשגשגת שממנה נהנתה עד שהחלה לספוג הפסדים בשנה שעברה. לקראת סוף ינואר חתכה החברה את יעד הרווח הנקי שלה ל-2014 מ-930-830 מיליון יורו בתחזית שפרסמה ביולי ל-650 מיליון יורו בלבד.

 

היום דיווחה החברה כי רווחי החברה בשנת 2014 כולה הסתכמו 642 מיליון יורו, עוד פחות מהתחזית המוקדמת.  מכירות החברה עלו בסיכום שנתי ב-2% ל-13.5 מיליארד יורו, בהתאם לתחזיות.

 

החברה פרסמה לשנה הנוכחית תחזית לפיה הרווח יטפס בין 7% ל-10%, כשנקודת התיכון עומדת על כ-796 מיליון יורו.

 

 על אף הציפיות להורדת הדיבינד השנתי, אדידס הודיעה כי הדיבידנד יישאר ברמתו הנוכחית, 1.50 יורו למניה. הציפיות בשוק היו כי הדיבידנד ירד ל-1.35 יורו למניה.

 

"2014 הייתה שנה של עליות ומורדות לקבוצת אדידס. אולם התמודדנו עם האתגרים בנחישות ועמדנו ביעדי השורה העליונה והשורה התחתונה שהצבנו לעצמנו", אמר בהצהרה פומבית מנכ"ל החברה, הרברט היינר.

 

 

הרברט היינר מנכ"ל אדידס הרברט היינר מנכ"ל אדידס צילום: רויטרס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x