שווקי חו"ל

הסדר בארה"ב: סיטיגרופ, גולדמן זאקס ו-UBS ישלמו 235 מיליון דולר

ההסדר, שאמור לעבור לאישור ביהמ"ש, מתייחס לתביעה בנוגע לאג"ח מגובות משכנתאות שהנפיקה חברת רזידנשיאל קפיטל, ששלושת הבנקים היו החתמים בהנפקתן

בלומברג 10:4914.02.15

סיטיגרופ, גולדמן זאקס ו-UBS הודיעו כי ישלמו 235 מיליון דולר ליישב תביעה הנוגעת לאג"ח מגובות משכנתאות שהנפיקה חברת רזידנשיאל קפיטל (Residential Capital) שפשטה את הרגל.

 

 

 

לפי מסמכים שהוגשו לבית המשפט אתמול (ו') עולה כי שלושת הבנקים השיגו את ההסדר עם קבוצת משקיעים בהובלת קרן ביטוח הבריאות של איגוד הנגרים של ניו ג'רזי (New Jersey Carpenters Health Fund). המשקיעים הגישו את התביעה ב-2008 בה טענו כי הבנקים העלימו את העובדה כי לא עמדו בהנחיות הנדרשות בתוקף היותם חתמים בהנפקת אג"ח ולא חשפו את הסיכונים הנלוו לאג"ח מגובות המשכנתאות שנמכרו לפני פרוץ המשבר הפיננסי.

 

 

גולדמן זאקס גולדמן זאקס צילום: בלומברג

 

תביעת הפיצויים התבססה על ההפסדים שנגרמו בעקבות צניחת השווי של האג"ח. ההסדר המתגבש עוד זקוק לאישור שופטת בית המשפט המחוזי במנהטן קת'רין פאילה, לפני שיוכל להיכנס לתוקף. בנובמבר עדכנו הצדדים המעורבים את השופטת כי השיגו הסכם עקרוני, אולם הפרטים המלאים נחשפים רק כעת.

 

הסדר זה נפרד מהסדר קודם בגובה 100 מיליון דולר שהושג ב-2013 בין רזינדשיאל קפיטל וקבוצת משקיעים. רזידנשיאל היתה בבעלות אלי פיננשיאל ושימשה כחטיבת ני"ע של החברה, אולם ברזידנשיאל הגישו בקשה להגנה מפני פשיטת רגל במאי 2012. תוכנית הארגון מחדש שלו אושרה בדצמבר 2013.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x