$
שווקי חו"ל

אסיה: הבורסה בסין זינקה ב-2.8%

האינפלציה ביפן התמתנה בנובמבר זה החודש הרביעי ברציפות. השווקים באוסטרליה, הונג קונג, אינדונזיה, ניו זילנד והפיליפינים סגורים היום לרגל חג המולד

שירות כלכליסט 09:1926.12.14

המסחר בבורסות אסיה התנהל היום באופן חלקי בשל חופשת חג המולד. הבורסה בסין זינקה ב-2.8% ואילו מדד ניקיי ביפן עלה ב-0.1%. השווקים באוסטרליה, בהונג קונג, באינדונזיה, בניו זילנד ובפיליפינים סגורים היום. גם בורסות אסיה סגורות ביום לרגל החג, למעט בורסת רוסיה.

 

האינפלציה ביפן התמתנה בנובמבר זה החודש הרביעי ברציפות, בעוד שתחזיות הייצור התעשייתי והמכירות הקמעונאיות במדינה ירדו באופן בלתי צפוי, מה שרק מאתגר יותר את רה"מ שינזו אבה בניסיונותיו להחיות את הכלכלה. הבנק המרכזי של סין מתכנן לבטל זמנית את דרישתו ללווים לחסוך עתודות כסף ולהשקיע אותם בפיקדונות, כך לפי גורמים יודעי דבר. 

 

"השווקים מגיבים בחיוב לתחזיות הגוברות, לפיהן הממשלות באסיה, לרבות סין ויפן, יעניקו חבילות תמרוץ", אמר האו פיל סאוק, שמשמש כמנכ"ל בחברה הבינלאומית לניהול נכסים מידס בסאול, המפקחת על כ-11 מיליארד דולר. "ההתייצבות של מחירי הנפט ודאי תוסיף גם כן למצבן של הכלכלות במדינות המתפתחות", הוא הוסיף.

 

המדד המשולב בשנגחאי עלה ב3.4% אתמול, העלייה המשמעותית ביותר מאז ה-4 בדצמבר. מדד זה עלה ב-48% השנה, לאור תחזיות, לפיהן הבנק ימשיך במדיניות המוניטרית במקלה שלו ויעלה את הריבית.

 

בורסת שנגחאי בורסת שנגחאי צילום: איי אף פי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x