$
בורסת ת"א

מאחראית יח"צ לנשיאה: עתליה שמלצר תשתכר 2.6 מיליון שקל

אלמנתו של שלמה שמלצר שמונתה לנשיאת קבוצת שלמה החזקות תזכה לדמי ניהול חודשיים של 129 אלף שקל. בנה אסי יזכה לשכר בעלות שנתית של 4.6 מיליון שקל כיו"ר הדירקטוריון

רחלי בינדמן 08:4326.08.14

ב־20 ביולי, זמן קצר לאחר פטירתו של שלמה שמלצר, בעל השליטה בקבוצת שלמה החזקות, פרסמה החברה שורה של מינויים חדשים. כעת מפרסמת החברה את מדיניות התגמול החדשה שמגלה כי עלות שכרו של אסי שמלצר עשויה להגיע בתרחיש מסויים ל־9 מיליון שקל.

 

מציבים רף גבוה

שלמה שמלצר זכה בשנת 2013 לחבילת שכר של 4.5 מיליון שקל בתפקיד יו"ר הדירקטוריון של החברה העוסקת בהחכרת והשכרת כלי רכב, ולו מנגנון השכר החדש היה מופעל על ביצועי שלמה החזקות ב־2013, עלות שכרו של אסי שמלצר היתה עומדת על 4.6 מיליון שקל. אסי שמלצר יכהן לא רק כיו"ר הדירקטוריון, אלא גם כדירקטור בחברות־הבנות וכאחראי רכש משותף של הקבוצה. במקביל יחדל אסי מלכהן כמנכ"ל שלמה תחבורה. השכר יורכב מדמי ניהול חודשיים של 285 אלף שקל וכן ממענק שנתי שייגזר מהרווח הנקי. המענק הבסיסי יעמוד על 1% מהרווח הנקי, אך אם הרווח השנתי יעלה על 60 מיליון שקל, הוא יקבל מענקים נוספים שייגזרו מהתוספת על רף המינימום. בכל מקרה המענק לא יעלה על 150% מסכום דמי הניהול במונחים שנתיים, או במילים אחרות, עלות השכר לא תעלה על 9 מיליון שקל בשנה.

 

חבילת השכר אושרה בדירקטוריון ונכנסה לתוקף כיוון ששלמה החזקות היא חברה פרטית שהנפיקה אג"ח לציבור, ולכן אין לה בעלי מניות מיעוט. בתפקידו האחרון שימש שמלצר הבן כסגן יו"ר הדירקטוריון, והוא ניהל במשך שנים רבות את פעילות השכרת כלי הרכב והרכש של הרכבים בקבוצת שלמה.

 

הכל נשאר במשפחה

גם אלמנתו של שמלצר, עתליה, זכתה לקידום, והיא מונתה לנשיאת החברה ולדירקטורית. בתפקידה האחרון כיהנה עתליה שמלצר כאחראית מערך הפרסום, היח"צ והתדמית של החברה. עלות השכר המקסימלית שתקבל עתליה בהתאם לקבלת תקרת המענקים תעמוד על 4.3 מיליון שקל בשנה. שמלצר תזכה לדמי ניהול חודשיים של 129 אלף שקל בחודש ולבונוס שנתי שייגזר מרווחי החברה, בדומה לתנאים שבחבילת שכרו של אסי.

 

לו מנגנון השכר של עתליה שמלצר היה מיושם על ביצועי 2013 — עלות שכרה היתה עומדת על 2.6 מיליון שקל. בדירקטוריון נימקו את המינוי וחבילת השכר בכך ש"עתליה שמלצר מונתה כנשיאת החברה וכדירקטורית בה נוסף על תפקידה הקיים, מאחר שליוותה את מר שמלצר בכל השנים הרבות שבהן ייסד את הקבוצה וכיהן כיו"ר הדירקטוריון, ופעלה לצדו".

 

בנו השני של שמלצר, טובי שמלצר, שמונה לכהן כדירקטור בחברה לצד תפקידו כמשנה למנכ"ל וסמנכ"ל שיווק ופרסום, יזכה לשכר בעלות של 1.34 מיליון שקל. בדירקטוריון הסבירו את המינוי כי "טובי שמלצר מועסק כנושא משרה בחברה מ־2008 ומכיר את פעילות חטיבות הרכב שלה, ולפיכך עשוי לתרום רבות מהידע ומהניסיון שלו לפעילות החברה והשאת רווחיה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x