$
בורסת ת"א

כצפוי: אסי שמלצר ימלא את מקומו של אביו המנוח כיו"ר שלמה החזקות

עד כה שימש אסי סגן יו"ר החברה ולמעשה סומן ע"י אביו כיורש. הבן טובי, שמשמש כיום כמשנה למנכ"ל חברת הביטוח, ימשיך בתפקידו וימונה בהמשך לתפקידים נוספים בקבוצה

גולן חזני 15:3020.07.14

אסי שמלצר, בנו של שלמה שמלצר, ימלא כצפוי את מקומו של אביו שנפטר לפני כעשרה ימים, כיו"ר שלמה החזקות.

 

עד כה שימש אסי סגן יו"ר החברה ולמעשה סומן ע"י אביו המנוח כיורש. אסי ימשיך לכהן כדירקטור בחברת גולד בונד וימונה גם כדירקטור במספנות ישראל. בעבר שימש כמנכ"ל שלמה השכרה רכב.

 

אחותו התאומה של אסי, עופרה, לא תכהן בתפקיד רשמי. בעלה של עופרה, ישראל רייף, מונה ליו"ר אפקון החזקות, בה היה מעורב בניהול לצד שלמה בשנים האחרונות. בנוסף, רייף שהיה עד כה מנכ"ל חברת הנדל"ן, ש.י.ר נדל"ן, מונה ליו"ר החברה. הבן טובי, שמשמש כיום כמשנה למנכ"ל חברת הביטוח, ימשיך בתפקידו וימונה בהמשך לתפקידים נוספים בקבוצה.

 

אלמנתו של שלמה, עתליה, היתה מעורבת מאד בעסקי בעלה, והיא תמשיך להשפיע ותעמוד בראש "אקזקיוטיבה משפחתית לא פורמלית", שבה יהיו חברים בני המשפחה. עפ"י הודעת החברה, הדבר נועד "לשמר את שיתוף הפעולה והתיאום בין החברות השונות בקבוצה וכן תפעל לשמור על לכידות והרמוניה עסקית ומשפחתית כשם ששלמה שמלצר ז"ל דגל ופעל בה".

 

שלמה מלצר ז"ל ואשתו עתליה (ארכיון) שלמה מלצר ז"ל ואשתו עתליה (ארכיון) צילם: אוראל כהן

 

"שלמה השאיר אחריו מורשת מפוארת של חברות מצליחות ויציבות המנוהלות ע"י מנהלים מנוסים ומצליחים שהולכים עם החברה שנים רבות", מסרה עתליה בדיווח החברה. "לאורך השנים, שלמה היה דמות דומיננטית והוביל תרבות עסקית המושתת על משפחתיות, נאמנות ומסירות גבוהה. אני רוצה להודות לאלפי האנשים, ובראשם עובדי קבוצת שלמה, על התמיכה הרבה בימים קשים אלה, על הנאמנות האינסופית והאמון הרב שהם נותנים בנו בהמשך פיתוח מפעל החיים שבנה שלמה. בכוונת המשפחה להמשיך ולפתח את עסקי הקבוצה והחברות השונות הכלולות בה.

 

"בני המשפחה היו מעורבים בניהול פעיל בכל עסקי הקבוצה ושימשו בהם בתפקידי מפתח, הן ניהוליים והן כדירקטורים. למרות האובדן הפתאומי על מותו של שלמה, הוא דאג במשך כ-20 שנה להכשיר את בני המשפחה להובלת הקבוצה בבוא היום ואני מאמינה שהרצף הניהולי הזה יקרין על יציבות הקבוצה והמשך שגשוגה בשנים הבאות", ציינה עתליה שמלצר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x