$
שווקי חו"ל

התוכנית של BSkyB: תשקיע 9 מיליארד דולר להקמת "סקיי אירופה"

רשת השידור תרכוש את נכסי הטלוויזיה בתשלום של רופרט מרדוק באיטליה ובגרמניה, ותקים רשת כלל אירופית

שירות כלכליסט 13:2325.07.14

רשת השידור BSkyB הסכימה לשלם 9 מיליארד דולר לרכישת נכסי הטלוויזיה בתשלום של רופרט מרדוק בגרמניה ובאיטליה. הרכישה מגיעה על רקע האטת הצמיחה בבריטניה ורצון ליצור אימפריית שידור באירופה.

 

רשת BSkyB, שבה מחזיקה רשת 21st Century Fox של מרדוק נתח נכבד, תשלם תמורת העסקה במזומן, חוב, ומכירת מניות בהיקף של כ-10% ממניותיה. חברת 21st Century Fox צפויה להשתמש ברווחים מהאקזיט החלקי שלה באירופה לשם רכישת טיים וורנר בארה"ב שדחתה את הצעת הרכש הראשונית של פוקס שהייתה 80 מיליארד דולר. פוקס מחזיקה בבעלות מלאה של Sky Italia, ב-57% של Sky Deutschland, וב-39% מ-BSkyB.

 

 

מצלמה של סקיי בגרמניה מצלמה של סקיי בגרמניה צילום: רויטרס

 

כיום מתמודדת BSkyB עם תנאי השוק הקשים ביותר שחוותה במהלך 25 שנותיה והרשת החליטה כי סיכויי הצמיחה שלה טובים יותר אם תקים רשת אירופאית של טלוויזיה בתשלום.

 

הרשת הבריטית אמרה כי היא מוכנה לשלם 2.44 מיליארד ליש"ט תמורת Sky Italia ו-2.9 מיליארד ליש"ט תמורת הנתח של פוקס ב-Sky Deutschland כדי ליצור קבוצה שלה כמעט 2 מיליון מנויים. התשלום לפוקס יבוצע באמצעות מזומן ומניותיה של BSkyB ברשת נשיונל ג'יאוגרפיק.

 

גיא פדי, אנליסט ממקארי (Macquarie) אומר שהמחיר תואם את הציפיות. "הדבר המעניין הוא לטווח הרחוק הוא שהיקף החוב בעסקה שווה לפי שלושה חוב נטו ל-EBITDA. זוהי רמה גבוהה למדי עבור חברת מדיה", אמר.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x