$
בורסת ת"א

אברבוך תקצץ 30% משכר בני המשפחה שמועסקים בחברה

11 בני משפחת אברבוך (72.6%) מושכים מהחברה שכר בעלות שנתית של 4.3 מיליון שקל. הנימוק לקיצוץ: "הגישה הכללית בארץ לשכר בכירים"

גיל קליאן 08:2425.06.14

הרבה חברות אומרות שהעסק שלהן הוא כמו משפחה אחת גדולה, אבל מעטות החברות שמתכוונות לכך מילולית. מזימון אסיפת בעלי המניות שפרסמה חברת האחזקות אברבוךעולה כי לא פחות מ־11 קרובי משפחה מושכים ממנה שכר בעלות שנתית של כ־4.3 מיליון שקל. 

מה דעתך על מניית אברבוך:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

האסיפת שתתקיים ב־31 ביולי תצטרך לאשר את המשך העסקתו של שלום אברבוך כיו"ר ומנכ"ל בכפל כהונה, ולאשר הפחתת שכר ובונוסים לשלושת האחים ששולטים (72.6%) בחברה — שלום, שמחה ושאול אברבוך – שכל אחד מהם קיבל עד כה שכר בעלות חודשית של 90 אלף שקל.

 

כעת מציעה החברה להפחית 30% משכרם, לשכר בעלות של 63 אלף שקל בחודש ולבטל את זכאותם לבונוס, פרט לשמחה אברבוך, שיוכל לקבל בונוס שנתי של עד 300 אלף שקל התלוי ברווחי החברה־בת (100%) אברבוך שיווק. בין הנימוקים לקיצוץ: "בחינה והתייעצות עם גורם חיצוני שעיסוקו בכך... והגישה הכללית של שוק ההון בארץ ביחס לשכר בכירים ובעלי שליטה". 

 

 

בתנאי ההעסקה של שאר קרובי המשפחה שיובאו לאישור – חיים אברבוך, יוני שרם, שמעיה עוז וענבר אברבוך – לא יחול שינוי.

 

אברבוך עוסקת ביבוא ושיווק של מוצרי עץ ומשקיעה גם בפרויקטי נדל"ן. את הרבעון הראשון של 2014 היא סיימה עם רווח נקי של מיליון שקל לעומת הפסד של 1.4 מיליון שקל ברבעון המקביל. המעבר לרווח נבע מירידה בהפרשות לחובות מסופקים. 

 

שכר בכירים שכר בכירים צילום: שאטרסטוק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x