בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אן־טריג מוותרת על הנאסד"ק ותנסה להנפיק בת"א

החברה המפתחת חיישני מגע עבור טאבלטים זונחת לעת עתה את אופציית ההנפקה בניו יורק. תנסה לגייס בבורסה בת"א 30 מיליון דולר לפי שווי של 120 מיליון דולר

גולן חזני 07:1213.05.14

אן־טריג (trig־N), המפתחת שבבים למסכי מגע ואחת החברות המעניינות בזירת ההייטק המקומית, נאלצת לזנוח את חלום ההנפקה בנאסד"ק ולפנות לבורסה בתל אביב. ל"כלכליסט" נודע כי החברה החלה בימים האחרונים להיפגש עם חברות חיתום מקומיות לקראת הנפקה בתל אביב לפי שווי של 120–100 מיליון דולר. בהנפקה מתכננת החברה לגייס 25–30 מיליון דולר.

 

הנפקת אן־טריג בבורסת תל אביב תהיה ההנפקה הגדולה ביותר של חברת טכנולוגיה בשנים האחרונות. אן־טריג עוסקת בפיתוח מערכות חיישני מגע עבור טאבלטים ומחשבים שונים, התומכים בשימוש באצבעות ובעט במקביל. בין לקוחותיה של אן־טריג נמנות החברות HP, דל, HTC, סוני ואייסר.

 

החברה הוקמה ב־1989 על ידי מאיר מורג ומעסיקה כ־230 עובדים, רובם, כולל ההנהלה ומחלקות הפיתוח והשיווק ממוקמים בישראל. הכנסות החברה מוערכות ב־40 מיליון דולר לשנה ולמרות הגיוסים הגבוהים שרשמה וההנפקה הצפויה, היא עדיין הפסדית.

 

עדיין לא בשלים להנפקה בנאסד"ק

עוד נודע ל"כלכליסט" כי בימים אלה מסיימת החברה גיוס של 10 מיליון דולר שמקורו במשקיעים הקיימים שלה. גיוס זה מביא את ההשקעות בחברה לעמוד על 125 מיליון דולר.

 

 

הגיוס נעשה כדי להבטיח את המשך פעילות החברה לחודשים הקרובים — גם במקרה שהנפקה בבורסה בתל אביב לא תצא אל הפועל. דירקטוריון אן־טריג בראשותו של בנג'י קאהן, בנו של מוריס קאהן, טרם קיבל החלטה פורמלית על הנפקה. עם זאת, הכרעה צפויה להתקבל בימים הקרובים.

 

אן־טריג נחשבה לחברה מבטיחה שיום אחד תונפק בנאסד"ק בשווי של מאות מיליוני דולרים. ההחלטה להנפיק בתל אביב לפי שווי נמוך יחסית לציפיות עשויה להצביע על כך שלמשקיעים לא נותר אלא להסתפק בתל אביב ולהשאיר בשלב זה את נאסד"ק והשוויים הגבוהים בה בגדר חלום.

 

בפגישות עם החתמים הסבירו גורמים בחברה כי אן־טריג לא בשלה עדיין להנפקה בנאסד"ק, וכי מבחינתם ההנפקה בתל אביב היא הדרך המתאימה להביא לכך שהון יוזרם לחברה ובמקביל לאפשר למשקיעים קטנים יחסית למכור את אחזקתם בבורסה. המשקיעים הגדולים הקיימים צפויים להתחייב לא למכור את אחזקתם בחברה לתקופה מוגבלת. המשקיעים הגדולים באן־טריג הם אורום ונצ'רס, קינן פרטנרס, אוורגרין, צ'לנג'ר, מאנר, מיקרוסופט וטמרס של פויו זבלדוביץ'.

 

שאיפות ההנפקה חוצות מנכ"לים

לפני כחצי שנה פרש מתפקידו מנכ"ל החברה בשבע השנים האחרונות, עמיחי בן דוד. במקומו מונה דן ענבר, שבתפקידו האחרון היה מנכ"ל סאנדיסק (SanDisk) ישראל. ענבר הצטרף לאם סיסטמס (M-Systems) של דב מורן ב־2003 כראש החטיבה העסקית. לאחר רכישת החברה על ידי סאנדיסק, המשיך לחברה הרוכשת. בן דוד התבטא בעבר כי החברה מתכננת להנפיק בנאסד"ק.

 

בנג'י קאהן בנג'י קאהן צילום: איל יצהר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x