שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

״אם מבודדים את ההייטק ואת תגליות הגז - הצמיחה בישראל היא 0%"

כך אמר היום המשנה למנכ"ל בנק לאומי, דני צידון, בכנס Israel dealmakers summit בניו יורק. צידון: ״המסלול הנוכחי של חדשנות בכלכלה הישראלית, פשוט לא נמצא בכיוון הנכון"

גולן חזני, ניו יורק 18:2105.03.14

״אם מבודדים את תעשיית ההייטק ואת תגליות הגז החדשות, ישראל מתקרבת לצמיחה כלכלית של 0% לנפש. זו סביבה ממש לא נוחה ומזמינה לחדשנות״, כך אמר היום (ד') המשנה למנכ"ל בנק לאומי, דני צידון, בכנס Israel dealmakers summit בניו יורק.  

 

ההרצאה של צידון נגעה לחדשנות ולא חסכה ביקורת. ״המסלול הנוכחי של חדשנות בכלכלה הישראלית הוא פשוט לא בכיוון. שינוי מסלול פירושו יצירת תנאים שיאפשרו לכל מסלול של חדשנות, הבשלה טכנולוגית ומוצר להישאר בארץ זמן רב יותר, תוך השפעה על אזורים נרחבים יותר ואוכלוסיות רחבות בפריפריה״, אמר צידון.

 

הדברים של צידון כוונו גם נגד העובדה שחברות נאלצות להעביר חלק גדול מהפעילות שלהן למזרח אירופה ואף סיפר אנקדוטה על עובד אוקראיני של חברת הייטק, מתכנת במקצועו, שביום הראשון של המהומות האחרונות התייצב בארץ עם אשתו וביקש לעבוד מכאן.

 

בין היתרונות של תעשיית ההייטק הישראלית הזכיר צידון את האחוז הגבוה של בוגרי אוניברסיטאות באוכלוסיה במספר הגבוה של מדענים ומספר החברות הגבוה - 4,500 חברות הייטק ישראליות המספר הגבוה ביותר אחרי ארה"ב. בין הסיכונים ציין צידון את הגעת רוב ההון העצמי לחברות מחול מקרנות זרות ואת התחזקות השקל.

 

״הצמיחה בהייטק הישראלי לא תוכל להימשך בסדרי הגודל הנוכחיים לאורך זמן אלא אם הממשלה תיקח על עצמה חלק פעיל בהתמודדות מול שער החליפין, תיקון מבנה שוק ההון והכלכלה בישראל הסובלים לדבריו מעודף רגולציה ופתרון מחירי הדיור", הוסיף צידון.

 

בכנס שמארגנת חברת לנדמארק שבבעלות רלף קליין אחיו של נגיד הבנק לשעבר דוד קליין ובניו זיו (מנכ"ל) ואורי (סמנכ"ל שיווק) משתתפים 1,200 איש ביניהם נציגי 100 סטארטאפים ישראלים ונציגי חברות גדולות כמו ג'נרל אלקטריק וסימנס. שר הכלכלה נפתלי בנט שיבח אתמול בנאומו את ענף ההייטק בארץ ומנכל המשרד עמית לנג פתח את המסחר בנאסד"ק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x