שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

נוחי דנקנר יצא לסין לבחון הצעת עבודה מקונצרן מוביל

לפי הערכות, לבעל השליטה לשעבר באי.די.בי הוצע תפקיד בתאגיד כימצ'יינה, שיש לו קשרים עמו מאז מכירת השליטה במכתשים אגן

גולן חזני 08:1613.02.14

נוחי דנקנר, בעל השליטה לשעבר באי.די.בי, יצא לסין לבחון אפשרויות עסקיות. דנקנר קיבל הצעה מעניינת לכהן בתפקיד רשמי בקונצרן סיני מוביל, כפי שפורסם בתקשורת לפני כשבועיים. ההערכות הן כי מדובר בתאגיד כימצ'יינה, שלדנקנר יש עמו קשרים טובים עוד מתקופת המכירה של השליטה במכתשים אגן לתאגיד הסיני. 

 

דנקנר מצוי בימים אלה בעיצומם של מאבקים בכמה חזיתות, לאחר שבית המשפט המחוזי אישר את הסדר מחזיקי האג"ח והעביר את השליטה באי.די.בי למוטי בן־משה ואדוארדו אלשטיין. דנקנר מנהל מאבק משפטי בבית המשפט המחוזי, ובמסגרתו הגיש בקשה לדיון חוזר בסוגיית העברת השליטה תוך שהוא מעלה טענות, המגובות בתצהירים, של בכירי חברת החקירות בלאק קיוב נגד בן־משה. מאבק משפטי נוסף הוא מנהל בבית המשפט העליון, ובו הוא מבקש לבטל את הפסיקה בבית המשפט המחוזי, מכיוון שההחלטה התקבלה לטענתו בניגוד לחוק הישראלי, שלא מאפשר עריכת הסדר חוב ללא הסכמת החברה, אלא אם כן החברה הולכת לפירוק.

 

הרב פינטו ונוחי דנקנר הרב פינטו ונוחי דנקנר

 

במקביל החל דנקנר בדיונים עם הבנקים בנוגע להסדר חובו האישי, שעומד על כ־470 מיליון שקל, בחברות גנדן וטומהוק ובבנקים לאומי, הפועלים, דיסקונט ומזרחי טפחות. הדיונים נערכים סביב קיום הסדר בין־בנקאי שבו יהיו שותפים במקביל כל הבנקים הנושים.

 

משרה בשכר גבוה בחו"ל עשויה לשכנע את הבנקים לאפשר לדנקנר פריסה של החוב תמורת מזומן שיביא להסדר, זאת מתוך הנחה שיוכל לכסות בשכרו את התשלומים העתידיים של החוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x