$
בורסת ת"א

פרוטרום מתרחבת: רוכשת חברת טעמים מרוסיה ב-50.3 מיליון דולר

יצרנית חומרי הגלם לתעשיית הטעם תרכוש 75% מחברת PTI העוסקת בטעמים לא מתוקים. אורי יהודאי, נשיא פרוטרום: "אנחנו מחפשים רכישות נוספות"

שי סלינס 09:2218.11.13

חברת פרוטרום, יצרנית חומרי הגלם לתעשיית הטעם והריח, רוכשת חברת טעמים מרוסיה בתמורה ל-50.3 מיליון דולר.

 

פרוטרום סיכמה כי תרכוש 75% מהון המניות של חברת ונטודיו (Vantodio) הקפריסאית, המחזיקה בקבוצת Protein Technologies Ingredients הרוסית (PTI) העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק פתרונות טעמי Savory (ספקטרום הטעמים הלא מתוקים). 

מחזור המכירות של PTI ב-2012 הסתכם ב-111 מליון דולר. הנכסים נטו של PTI (נכסים בניכוי התחייבויות) הינם בשווי של כ-40 מליון דולר. ל-PTI אין חוב.

 

PTI, שנוסדה בשנת 1996, מפתחת תמציות טעם, תערובות תבלינים וחומרי גלם פונקציונאליים לתעשיית המזון - בהם חומרי גלם ייחודיים מבוססי פרוטאין המיוצרים על ידה בטכנולוגיה מתקדמת, עם דגש מיוחד על תחום הבשר המעובד ומזון הנוחות. מכירות פעילות טעמי ה-Savory של PTI, המהווה את פעילות הליבה שלה, הגיעו ב-2012 ל-60 מליון דולר.

 

בנוסף, PTI מנהלת פעילות סחר ושיווק, במסגרתה, כחלק מהשירות והענקת פתרון כולל שמעניקה החברה ללקוחותיה, היא מספקת חומרי גלם שאינם מיוצרים על ידה. היקף פעילות זו, שתאוחד עם פעילות הסחר והשיווק של פרוטרום הגיעו ב-2012 ל-50 מליון דולר עם שיעורי רווחיות דומים לשיעורי הרווחיות של פעילות זו של פרוטרום.

 

ל-PTI שני אתרי ייצור סמוך למוסקבה ומרכז מחקר ופיתוח שיווק ומכירות חדיש במוסקבה הכולל מעבדות פיתוח ואפליקציות וכ- 25 מרכזי הפצה ברחבי רוסיה ובמדינות נוספות באזור. PTI מעסיקה כ- 500 עובדים, מתוכם כ-40 עוסקים במו"פ, ובהם כ-17 מומחים בתחום הנדסת המזון.

 

שלושה ממייסדי PTI, להם ניסיון עשיר וקודם בתחום הפעילות של החברה והמנהלים אותה כיום, ימשיכו בתפקידים בחברה כמנהלים וכבעלי מניות.

 

אורי יהודאי אורי יהודאי צילום: עמית שעל

 

להערכת פרוטרום, רכישת PTI תחזק משמעותית את היכולות הטכנולוגיות ואת סל המוצרים שמציעה החברה ללקוחותיה בעולם בתחום הטעמים הלא מתוקים. הנהלת החברה סבורה כי הרכישה תתרום להמשך הצמיחה המהירה והרווחית של פרוטרום ותייצר ערך גבוה ללקוחות, לעובדים ולמשקיעים של פרוטרום וכי שילובה של PTI,  צפוי ליצור יתרונות משמעותיים בשוק הרוסי, שעל פי תחזיות אנליסיטים צפוי לצמוח בשנים הקרובות בשיעור צמיחה גבוה מהצמיחה הצפויה במערב אירופה ובארה"ב.

 

אורי יהודאי הוא נשיא פרוטרום שנסחרת בבורסה של תל אביב לפי שווי שוק של 3.7 מיליארד שקל. את הרבעון השני של 2013 סיימה החברה עם הכנסות של 610 מיליון שקל ורווח נקי של 63.3 מיליון שקל.

 

יהודאי התייחס לרכישה ואמר: "רכישת קבוצת PTI היא הרכישה השניה שאנו מבצעים השנה ואנו פועלים לאיתור ולביצוע רכישות אסטרטגיות נוספות של חברות ופעילויות בתחומי פעילותנו תוך דגש מיוחד על שווקים בעלי קצבי צמיחה גבוהים".

 

"פרוטרום רואה בתחום טעמי ה-Savory מנוע צמיחה אסטרטגי חשוב עבורה ותמשיך להשקיע רבות בפיתוח מוצרים חדשניים וייחודיים, בעלי ערך מוסף גבוה, באתריה בכל העולם. רכישת PTI בהמשך לרכישות הקודמות בתחום, היא צעד נוסף לחיזוק מובילות פרוטרום בתחום חשוב זה, ובכוונתנו להמשיך ולהשקיע בהרחבה מהותית של פעילות ה-Savory שלנו בארצות נוספות בעולם, כולל באמצעות רכישות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x