שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הבורסה ננעלה בעליות במחזור גבוה; כיל זינקה ב-5.8%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 טיפסו ב-1.2% וב-1.1%, בהתאמה לשיא של כמעט שנתיים וחצי; כיל נסחרה בצל ההערכות כי מחירי האשלג יעלו. אלביט מערכות עלתה ב-5.5% והשלימה זינוק של 16% מתחילת החודש

שי סלינס 16:3129.09.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (א') בעליות בהובלת מניית כיל שרכזה את מחזור המסחר הגבוה בבורסה ובצל אישרור דירוג האשראי של ישראל במטבע החוץ על ידי S&P בסוף השבוע. מחזור המסחר הסתכם ב-1.01 מיליארד שקל.

 

ב-12 ימי המסחר האחרונים בבורסה רק יוםאחד ננעל במגמה שלילית.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נדל"ן 15 ביטוח

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, הודיע כי שוחח בטלפון עם נשיא איראן חסן רוחאני ביום שישי בצהרים. מדובר בפעם הראשונה שמנהיגי שתי הארצות מדברים ביניהם ישירות מאז המהפכה האיראנית ב-1979. לפי הדיווח בניו יורק טיימס, באיראן כבר נשמעים קולות שמעריכים כי שיחת הטלפון תוביל להתאוששות של מטבע הריאל המקומי שנחלש מאוד בחודשים האחרונים בשל הסנקציות.

 

 

מה דעתך על מניית אלביט מערכות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

במקביל, חברת דירוג האשראי הגדולה בעולם S&P אשררה בסוף השבוע האחרון את דירוג האשראי של ישראל במטבע חוץ, ברמה A+, ובמטבע מקומי, ברמה A1. זאת לאחר שלפני חצי שנה הורידה החברה את דירוג האשראי של ישראל במטבע מקומי. תחזית הדירוג, שהוא נתון המעיד על כוונות חברת הדירוג ביחס לישראל בעתיד, נותרה יציבה בשני הדירוגים. בחודש שעבר אשררה חברת דירוג בינלאומית נוספת, חברת מודי'ס, את דירוג האשראי של ישראל ברמה של A1, עם תחזית דירוג יציבה.

 

בורסות אסיה נעלו ביום שישי את העלייה החודשית הגדולה ביותר מאז ספטמבר 2010. מדד האנג סנג בהונג קונג עלה ב-0.3% והבורסה בשנגחאי ב-0.2%. ניקיי ביפן ירד ב-0.3%.

 

אסף שאול, סמנכ"ל השקעות מאלפא פליטנום קרנות נאמנות התייחס למסחר בבורסה ואמר כי "ירידות קלות בסוף השבוע הארוך בארה"ב העיבו על המסחר בתחילת השבוע בארץ, אך כיוון השוק חיובי עקב המשך תוכנית ההזרמות של הפד, וירידה נוספת בסיכון הגיאופוליטי באפיק האירני".

 

"שוק המניות צפוי להיות חיובי לאור המשך השיפור בכלכלות העולם וירידה ברמת הסיכון של השווקים. אנו מעדיפים לשמור על חשיפה מלאה לאפיק המנייתי, תוך כדי פיזור ההשקעה ברכיב המנייתי במניות בארץ יחד עם שילוב של מניות בחו"ל", הוסיף שאול.

 

  

מניות במרכז

אלביט מערכות דיווחה כי זכתה בחוזה של 44.8 מיליון דולר עם צבא ארה"ב, במסגרתו תספק תספק שירותי תחזוקה למערכות כוונת הלילה של מסוקי קוברה של המרינס. מדובר בחוזה לתקופה של 5 שנים.

 

בורסת ת"א בורסת ת"א צילום: בלומברג

 

שותפות זרחמכרה 0.2% מזכויות ההשתתפות ברישיון שמן בקידוח "ים 3" לחברת צמיחהאינווסמנט האוז תמורת 372 אלף דולר. לאחר המכירה יירד חלקה של שותפות זרח בזכויות ההשתתפות ברישיון שמן ל-7.3% וחלקה של צמיחה אינווסטמנט האוז יעלה לכ-5% ברישיון. מכירת הזכויות ל"צמיחה" ומכירה אפשרית נוספת של יתרת השיעור שיאושר באסיפה הכללית, נועדו למימון הפעילות השוטפת של זרח, ובכלל זה חלק מחלקה של השותפות בתקציב מבחני ההפקה בקידוח ברישיון שמן.

 

מזור רובוטיקה, המייצרת רובוטים לניתוחים, דיווחה על הזמנה שנייה ברוסיה ל-Renaissance, מערכת הדגל של החברה. המערכת הוזמנה לטובת אחד המרכזים הרפואיים הגדולים במוסקבה. זוהי המערכת השישית של מזור שנרכשה ברוסיה.

 

ענקית המסחר המקוות, חברת איביי, דיווחה במהלך סוף השבוע האחרון כי חתמה על שיתוף פעולה עם חברת אורמת במסגרתו תספק החברה הישראלית חשמל למרכז המידע של אי.ביי בסולט לייק סיטי, יוטה שבארה"ב. החברות לא פירטו את היקף העסקה אך ציינו שהוא נחתם לפרק זמן של כ-20 שנים.

 

המניות אופקו (לשעבר פרולור), איזיצ'יפ ואודיוקודס חזרו מוול סטריט עם פער ארביטראז' חיובי של יותר מ-10%. גם אלביט מערכות וקמהדע נהנות מפער חיובי של יותר מ-5%. מנגד לייבפרסון נסחרת עם פער ארביטראז' שלילי של יותר מ-5%.

 

מניית כילמרכזת את מחזור המסחר הגבוה בבורסה ונסחרת בעליות חדות לאחר שאתמול אמר נשיא בלארוס כי הוא צופה ששוק האשלג העולמי יחזור למצב נורמלי גם ללא התערבות חיצונית. "המצב בתעשיית האשלג חוזר לנורמליות, גם בלי התערבות חיצונית של הבעלים החדש של אורלקלי", כך טען אלכסנדר לוקשנקו לפי דיווח של סוכנות הידיעות הבלרוסית BelTA.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x