שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הבורסה ננעלה בעליות חדות: החברה לישראל זינקה ב-9%

מדד ת"א 25 עלה ב-1.9% ות"א 100 טיפס ב-1.6%; כיל עלתה ב-6.4% בעקבות דיווח על מכירת הבעלות בענקית האשלג אורלקלי. פרוטליקס נפלה ב-10%; מחזור המסחר - 826 מיליון שקל

מיקי גרינפלד 16:3215.09.13

עם תחילתו של שבוע מקוצר בשל חג סוכות, המסחר בבורסת תל אביב ננעל היום (א') בעליות, על רקע המגמה החיובית שנרשמה ביום שישי בוול סטריט, וההסכם שהושג בין ארה"ב לרוסיה על פירוק סוריה מנשק כימי. הערב תפרסם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את מדד המחירים של חודש אוגוסט.

 

במוקד השבוע בשווקי העולם - הכרעת הפדרל ריזרב בארה"ב בשאלת צמצום תוכנית התמריצים והיקף רכישות האג"ח. הנהלת הבנק המרכזי תתכנס לדיון והכרעה בימים שלישי רביעי.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

"הסיכון הגיאופוליטי הולך ונעלם, עקב הירידה בסיכוי לתקיפה בסוריה, על כן להערכתנו שוק המניות ימשיך להיות חיובי בזמן הקרוב. אנו מעדיפים לשמור על חשיפה מלאה לאפיק המנייתי, תוך כדי פיזור ההשקעה ברכיב המנייתי במניות בארץ יחד עם שילוב של מניות בחו"ל. הפד צפוי להתחיל לצמצם את ההזרמה המוניטארית בהיקף נמוך של 10-15 מיליון דולר לחודש (מסך הכל 85 מיליון דולר לחודש)", אומר היום אסף שאול, סמנכ"ל השקעות באלפא פלטינום קרנות נאמנות. 

  

הגופים המוסדיים יוכלו לדרוש עצירה מיידית של חלוקת דיבידנדים וביצוע עיסקאות עם בעלי שליטה, עם הופעת סימנים להידרדרות במצבה הפיננסי של החברה. כך עולה מהוראות חדשות, דרמטיות, שפרסם ערב פרישתו עודד שריג, הממונה על שוק ההון. הוראות אלה מהוות תיקון לתקנות ועדת חודק בנוגע לרכישת איגרות חוב קונצרניות ע"י גופים מוסדיים.

  

  

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: בלומברג

 

שוק האג"ח

לאחר נתק של יותר מחודשיים, המו"מ בין נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקותלבין החברה ובעל השליטה נוחי דנקנר מתחדש. השבוע צפויה להיקבע פגישה ראשונה בין נציגיהם של דנקנר ואלכסנדר גרנובסקי, לנציגות המחזיקים, כדי להתחיל מו"מ לגבי תנאי ההסדר.

  

על רקע הדיווחים על קשיים במימוש העסקה למכור את מניות NSI לקרן דואט הבריטית, חבסקיבלה הצעה מגורם חדש. חברת הנדל"ן הירושלמית - ישראל לוי - פנתה בהצעה לחבס לרכוש את כל הון המניות של החברה בתמורה להשקעה של 60 מיליון שקל בחברה.

 


מניות במרכז

כילו החברה לישראל מזנקות היום לאחר שסולימן קרימוב Suleiman Kerimov, המחזיק בכ-22% מאורלקלי, מכר את מניותיו בחברה תמורת 3.7 מיליארד דולר. קרימוב נחשב למוח האסטרטגי של אורלקלי, ועזיבתו את החברה עשויה להוביל לחזרתה של אורלקלי, יצרנית האשלג הגדולה בעולם, למסגרת קרטל האשלג המשותף עם יצרנית האשלג בלרוסקאלי.

 

כורמקבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר דיווחה היום כי מכרה כ-5.5 מיליון מניות קרדיט סוויס בכ-600 מיליון שקל (157.47 מיליון פרנק). כתוצאה ממכירות אלו צפויה כור לרשום רווח נקי של 76 מיליון שקל ברבעון השלישי של השנה.

 

בית ההשקעות גאבלי מתחיל לסקר את פוטומדקסהדואלית וקובע מחיר יעד של 26 דולר למניה - מניית החברה נסגרה בשישי האחרון בוול סטריט במחיר של 16.3 דולר למניה. בגאבלי מציינים כי הכנסות פוטומדקס צפויות לצמוח בשנים הקרובות בקצב שנתי של כ-10% בשנה, זאת בהתבסס על התרחבות גיאוגרפית לשווקים חדשים, התחזקות בערוצי ההפצה, והשקת מוצרים ומותגים חדשים. עוד מציינים כי פוטומדקס ייצרה תזרים מזומנים חזק בעבר וצפויה להמשיך בכך גם בעתיד. 

  

חברת פרוטליקסהישראלית הודיעה כי גייסה כ-60 מיליון דולר ממשקיעים מוסדיים בארה"ב בדרך של הנפקת אג"ח. מהחברה בניהולו של דוד אביעזר נמסר כי איגרות החוב הונפקו לתקופה של 5 שנים, כאשר הריבית תשולם פעמיים בשנה. הבורסה הורתה בטעות על הפסקת מסחר במניה, שהחלה להיסחר רק ב-10:05.   

 

חברת לודן, העוסקת במתן שירותי תכנון הנדסי וניהול פרויקטים לחברות תעשיה תהליכית ופרויקטים באנרגיה מתחדשת, חתמה על הסכם להקמת מתקן בבהולנד להפקת גז טבעי מפסולת חקלאית (Green Gas) ומכירתו לרשת הגז המקומית. היקף ההשקעה במיזם, בו תחזיק לודן שיעור של כ-45%, הינו כ-6.3 מיליון יורו.   

בטל שלח
    לכל התגובות
    x