$
בורסת ת"א

קבוצת יזמים מתארגנת ליצוא והולכת גז טבעי מקידוח "תמר" לטורקיה

את הפרוייקט מוביל איש העסקים אורי אדלסבורג - קבוצת דלק ונובל אנרג'י שוקלות הצטרפות; ראש מטה שר האנרגיה לשעבר הגיעה בקשה להיתר העסקה בפרויקט

יצחק דנון 18:4615.07.13

בעקבות החלטת הממשלה על יצוא הגז: בימים אלה מתארגנת קבוצה היוזמת פרוייקט יצוא והולכת גז טבעי ממאגר "תמר" לטורקיה. היזם של הפרוייקט הוא אורי אדלסבורג, ובין הגופים שבוחנים הצטרפות קבוצת דלקהישראלית וכן חברת נובל אנרג'י האמריקאית.

 

כך עולה מבקשה שהגישה סמדר לויטן, לשעבר ראש מטה שר האנרגיה והמים הקודם, ד"ר עוזי לנדאו, למתן היתר העסקה בפרויקט.

 

על פי הבקשה, לויטן מבקשת להיות מועסקת בפרויקט כיועצת לאדלסבורג.  

 

אורי אדלסבורג הינו הבעלים של קבוצת "אלדטק חברות חשמל מתקדמות" הבעלים של מספר תחנות כוח פרטיות חלקן מצויות בשלבי היזום וחלקן בשלב ההקמה.

 

כמו כן הוא הבעלים של חברת אדלקום השותפה ביחד עם אחרים בתחנת הכוח הפרטית "דוראד" אשר הקמתה נשלמת בימים אלה. 

 

קידוח תמר קידוח תמר צילום: אלבטרוס

 

לויטן היתה אמונה על תחום האסטרטגיה של לשכת השר לרבות האסטרטגיה התקשורתית, ומאז פרישתה מהמשרד חלפו 9 חודשים בלבד. עם זאת, טוענת לויטן, יש לקחת בחשבון תקופה של חצי שנה נוספת (מאז מאי אשתקד) במהלכה לא טיפלה כלל בנושאים המקצועיים במשרד אלא אך ורק בתחום הייעוץ האסטרטגי.

מה דעתך על מניית דלק קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לויטן, שקיבלה את ההצעה מאלדסבורג לפני כחודשיים, מציינת בבקשה כי המיזם החדש לא נדון במשרד האנרגיה והמים בתקופת עבודתה שם.

 

לפני שלושה שבועות הוגשה לממשלה הצעה לפיה ממכסות 40% ליצוא הגז יוחרגו מדינות קרובות שיש להן חשיבות אסטרטגית - כדוגמת ירדן, הרשות הפלסטינית או טורקיה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x