$
בורסת ת"א

"מחירי הסלולר צפויים לעלות בסוף השנה; אנחנו לקראת שנה של אכזבות"

כך לפי אורי ליכט מאי.בי.אי שצופה את העלאת המחירים לאחר הסרת מכשול הערבות של החברות החדשות. ליכט: "ייתכן כי פרטנר וסלקום יפלטו ממדד ת"א 25 בעדכון הקרוב"

שי סלינס 13:1226.02.13

"תהליך העלאת המחירים בשוק הסלולר צפוי להתחיל לקראת סוף 2013 - לאחר הסרת מכשול הערבות של החברות החדשות - HOT מובייל וגולן טלקום", כך לפי אורי ליכט מנהל מחלקת מחקר ואנליסט תקשורת באי.בי.אי.

 

"במהלך הרבעון הרביעי ותחילת הרבעון הראשון חלה התדרדרות נוספת בתמונת התחרות של ענף הסלולר. החברות הוותיקות שלפחות ניסו לשמור על ממלכתיות מסוימת הורידו את הכפפות והשיקו שורה של מבצעים אגרסיביים ארוכי טווח. על כן, עובר הפוקוס ל-2013 שצפויה להערכתנו להיות שנה חלשה, חלשה משמעותית גם מכל תחזית קודמת בה נתקלנו", כותב ליכט.

 

לפני כשבועיים חברת סלקום פרסמה את תוצאותיה הראשוניות לרבעון הרביעי של שנת 2012. פרסום שהגיע על רקע מכירה של 1.7% מאחזקות החברה אם, דסק"ש, בסלקום. "התוצאות שפורסמו היו גבוהות מעט מהתחזית שלנו ואפילו הפתיעו לטובה בשורת התזרים שצפוי להיות חזק בעקבות שיפור במבנה ההון החוזר. עם זאת, פרסמה סלקום כי היא צופה המשך התדרדרות בתוצאות בהמשך 2013", כתב ליכט.

 

בהתאם למנגנון שנקבע, בספטמבר 2013 - HOT מובייל צפויה לקבל חזרה את חלקו היחסי של הפיקדון בסך 700 מיליון שקל אותו הפקידה כשזכתה במכרז להקמת הרשת החדשה. "אם HOT מובייל תמשיך בקצב הנוכחי היא כנראה תעמוד ביעד ותקבל את מלוא הפיקדון. זהו להערכתנו צפוי להיות הטריגר הראשון לסיום מלחמת המחירים. הטריגר השני יגיע שלושה חודשים לאחר מכן בינואר 2014 אז תגיע גולן טלקום אל נקודת הביקורת. גולן אשר הפקידה ערבות של 300 מיליון שקלים מתקדמת יפה עד כה בהשגת היעד ואנו מעריכים שגם היא תקבל אחוז ניכר מהפיקדון", מוסיף ליכט.

 

יציאה ממדד ת"א 25

כמו כן מעריכים באי.בי.אי כי קיים סיכוי טוב שנראה את סלקום או פרטנר ואולי אפילו את שתיהן יוצאות ממדד ת"א 25. "סלקום ופרטנר הם בעלות שווי השוק הנמוך ביותר מבין המניות בת"א 25 ולא מן הנמנע כי נראה אותן נפלטות בעדכון המדדים הבא של הבורסה ביוני הקרוב", אמר ליכט.

    

ליכט סיכם: "ההתנגשות בין הטווח הקצר לטווח הארוך בתחום הסלולר מגיעה לשיאה. אנחנו לקראת שנה של הורדת תחזיות ואכזבות. חברות הסלולר נסחרות היום במכפיל 14 -16 על התחזית שלנו ל-2013 מול מכפיל 7 - 8 בלבד על תחזית הקונצנזוס של הזרים המסקרים את החברות".

 

באי.בי.אי קבעו את מחיר היעד לסלקום על 34 שקל - פרמיה של 26% על מחיר השוק, בעוד שפרטנר זכתה למחיר יעד של 26 שקל הגבוה ממחיר השוק ב-24%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x