$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

המתנגד היחיד לאישור שכרו של אודי ניסן בדלק ישראל - פסגות

המוסדיים אישרו, בתמיכת אנטרופי, את שכרו של ניסן בחברה שבשליטת יצחק תשובה. פסגות התנגד בשל הבשלתן המהירה, לטענתו, של האופציות שניתנו לניסן ובשל מענק חתימה של 120 אלף שקל שניתן לו מראש

לירוי פרי ורחלי בינדמן 07:0003.01.13

אודי ניסן, היו"ר הנכנס של דלק ישראל, קיבל אתמול את אישור בעלי מניות המיעוט לתנאי שכרו. דלק ישראל פועלת תחת קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה ומפעילה את רשת תחנות הדלק וחנויות הנוחות "מנטה". תנאי העסקתו של ניסן אושרו על ידי הדירקטוריון כבר בסוף נובמבר, ואתמול אישרו אותו גם בעלי מניות המיעוט.

 

תמיכתם של רוב הגופים המוסדיים מקרב בעלי מניות המיעוט בחברה, היא זו שהכריעה למעשה את גורל חבילת השכר של ניסן. המוסדיים תמכו באישור חבילת השכר בעקבות המלצת חברת הייעוץ אנטרופי, המספקת המלצות לגופים המוסדיים להצבעות באסיפות כלליות.

 

עם זאת, בית ההשקעות הגדול בישראל, פסגות, התנגד לאישור חבילת השכר. בפסגות סבורים כי האופציות שהוענקו לניסן מבשילות מהר מדי ומתנגדים לכך שניסן יקבל מענק חתימה של 120 אלף שקל, שגובהו נקבע מראש ולא על סמך ביצועים עתידיים. יש לציין כי פסגות תמך בשכר השוטף שנקבע בחוזה, אך כיוון שהשכר מובא לאישור כחבילה כוללת, התנגד בית ההשקעות בהצבעה.

 

60 אלף בחודש

בנוסף למענק החתימה יזכה ניסן לשכר חודשי של 60 אלף שקל בחודש עבור 80% משרה ולמענק שנתי נוסף על פי שיקול דעתו הבלעדי של הדירקטוריון בסיום כל שנה.

 

בנוסף, יקבל ניסן 77 אלף אופציות פאנטום - אופציות בעלות מנגנון מימוש הדומה לאופציה רגילה, אך התמורה עבור מימוש ניתנת במזומן ולפיכך אינה מדללת את בעלי המניות האחרים. האופציות של ניסן, שנושאות מחיר מימוש דומה למחיר המניה בבורסה, יבשילו בשתי מנות: המנה הראשונה בתום שנה ממועד כניסתו לתפקיד, והמנה השנייה תהיה בשלה למימוש בתום שנתיים מתחילת כהונתו.

 

עלות ההעסקה של ניסן, ללא החזר הוצאות, מענק שנתי ומענק הפאנטום, מוערכת במיליון שקל בשנה.

 

אנטרופי תמכה

מחוות הדעת של אנטרופי שהגיעה לידי "כלכליסט" עולה כי חברת הייעוץ תמכה בשכרו של ניסן. אנטרופי מציינת בחוות הדעת כי בהתאם לדיווחי דלק ישראל היא הזמינה עבודת השוואה שנערכה על ידי יועץ חיצוני לגבי סבירות התמורה שתשולם לניסן ביחס לבעלי תפקידים דומים בחברות אחרות. אנטרופי מציינת כי היקף השכר השנתי (ללא מענק ואופציות) של ניסן נמוך יחסית לבעלי תפקידים דומים.

 

מנגד, מציינת אנטרופי כי היקף תגמול האופציות מסוג פאנטום שקיבל ניסן, גבוה באופן יחסי. אנטרופי מוסיפה כי בהשוואת חבילת השכר הכוללת של ניסן לנתוני שכר מקבילים, עולה שסך החבילה נמוך ב־20% מהממוצע בקרב חברות ציבוריות. באנטרופי סבורים "כי שכרו השוטף של ניסן סביר ביחס לתפקידו כיו"ר דירקטוריון החברה".

 

אודי ניסן אודי ניסן צילום: גיא אסיאג
בטל שלח
    לכל התגובות
    x