$
בורסת ת"א

עוד בכיר באוצר ייהפך למיליונר אצל תשובה: אודי ניסן מונה ליו"ר דלק

עלות שכרו של ניסן תסתכם במיליון שקל בשנה; יקבל 60 אלף שקל בחודש על 80% משרה; ניסן יחליף את משה עמית ששימש כיו"ר החברה מאז שנת 2004

ליאור גוטמן 22:2827.11.12

דירקטוריון דלק ישראל אישר היום (ג') את מינויו של ד"ר אודי ניסן (45) ליו"ר החברה. דלק ישראל פועלת תחת קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה והיא מפעיל את רשת תחנות הדלק וחנויות הנוחות "מנטה".

 

תנאי העסקתו של ניסן אושרו על ידי הדירקטוריון וב-2 בינואר יובאו לאישור האסיפה הכללית. ניסן יקבל 60 אלף שקל בחודש על 80% משרה, וכן, יקבל 120 אלף שקל, מענק חתימה. עלות העסקתו לחברה, ללא בונוסים או אופציות מסתכמת במיליון שקל. לפי הסכם העסקתו של ניסן, הוא קיבל אופציות וכן יהיה זכאי לבונוס שנתי על פי שיקול דעתו הבלעדי של הדירקטוריון אשר יקבע גם את גובה המענק.

 

ניסן, שכיהן בעבר כיו"ר רשות החברות הממשלתיות ועד לפני כשנה כממונה על התקציבים במשרד האוצר, יחליף את משה עמית ששימש כיו"ר החברה מאז שנת 2004. ניסן ימונה כדירקטור בתחילת דצמבר ולאחר כחודש חפיפה יכנס לתפקידו בתחילת ינואר 2013.

 

באופן אירוני, ניסן ותשובה כבר נפגשו בעבר אולם מדובר היה בפגישות מרות משני צידי המתרס. הסיבה: ניסן שימש כאחד האנשים הבכירים בוועדת ששינסקי לשינוי שיטת המס שחלה על חברות ישראליות, במסגרתה הועלה סך שיעור המס מכ-35% לרף של 62%.

 

אודי ניסן אודי ניסן צילום: בשמת איבי

 

אחת החברות שניזוקו משינוי שיטת המיסוי הייתה דלק אנרגיה שבשליטת יצחק תשובה, שמשמשת כשותפה עיקרית בכלל מאגרי הגז שהתגלו על דיום מול חופי ישראל לרבות "ים תטיס" (53%), תמר (31.25%) ולוויתן (45.34%). בדלק ישראל, בניהולו של אבי בן אסייאג, מזכירים את כהונתו של ניסן בוועדה אולם מזכירים באותה נשימה שניסן היה שותף גם בגיבוש הרפורמה בהשכלה הגבוהה, ברפורמה הצרכנית בשוק התקשורת ובענף הסלולר, בחוק לעידוד השקעות הון, בהעלאת גיל הפרישה מצה"ל וסיכום התקציב והתכנית הרב שנתית להעברת בסיסי צה"ל לנגב.

 

המינוי של ניסן אינו הראשון שמעביר בכירים ממשרד האוצר אל עולם חיפושי הגז והנפט. כך לדוגמה, מנכ"ל דלק קידוחים יוסי אבו שימש בעבר כעוזרו של שר האוצר לשעבר רוני בר און ואילו יהודה סבן, עד לפני כשנה וחצי רכז תקשורת ותיירות באגף התקציבים באוצר, מכהן כיום כסמנכ"ל רגולציה בדלק קידוחים.

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x